Leila Luik jooksis maratoni kõigi aegade neljanda tulemuse

Leila Luik. Foto: Mallor Malmre/Scanpix
Leila ja Liina Luik jooksid täna hommikul Hiinas Shanghai maratonil. Leila Luik sai naistest 7. koha isikliku rekordi ja Eesti kõigi aegade neljanda tulemusega 2:37.12. MMi A-normist jäi tal puudu vaid 12 sekundit.

Eesti tänavuse hooaja tippmargi jooksnud Leila Luige sõnul võttis ajavahega harjumine aega vähemalt kolm päeva. Eesti ajavahe Shanghaiga on kuus tundi. Start anti kell 7 hommikul, mil Eestis näitas kell 1 öösel. “Esimestel öödel ärkasin öösel üles. Kolmanda päeva hommikul oli raske üles saada,” rääkis 3. detsembril tagasi Eestisse jõudnud Leila Luik Jooksuportaalile. “Jooksuga jäin väga rahule. Olen õnnelik tehtud tulemuse üle. Teadsin, et olen aja 2:37 suuteline ära jooksma. Pigem tekitas muret rohkem see, kuidas harjun ajavahega ja milliseks kujuneb ilm, mis osutus stardipäeval jälle halvemaks kui oli eelmisel päeval,” lisas ta. MMi A normist puudu olevad 12 sekundit Leila Luiges kripeldama ei jäänud. “Tehtud tubli aeg ja koht kompenseerivad selle. Ikkagi esimene valge ja seitsmes naine on kõva sõna,” leidis ta.

Leila Luige järel lõpetas 8. kohal tema õde Liina Luik ajaga 2:40.46, mis on samuti maratoonari isiklik tippmark. “Tulemusega olen üsna rahul. Lootsin joosta kiiremini, kuna Belmekeni laager ja viimased treeningud näitasid, et olen valmis kiiremaks ajaks. Kahjuks ilm ei soosinud (+5 kraadi sooja) ning oli üsna tuuline. Lihased reie tagapinnal muutusid kangeks, mistõttu tempo langes. Mulle ikka külm ei sobi,” ütles Jooksuportaalile Liina Luik, kes pea kogu teise poole distantsist jooksis üksi. 24 kilomeetrit püsis ta õe Leilaga koos. “Rada oli muidu hea ja tasane. Paar rasket momenti esines. Kaks korda tuli umbes 10 meetri kõrgust silda ületama. Kohanemine ajavahega sujus mul hästi ja maratonikorraldus oli väga hea. Olen uue kogemuse võrra rikkam,” kommenteeris Liina Luik.

Mõlemad õed täitsid MMi B-normi 2:43 ja järgmisel aastal Zürichis toimuva EMi normi 2:45. Leila Luige varasem parim tulemus oli mullu Amsterdami maratonil joostud 2:40.10 ja Liina Luigel tänavu jaanuaris Dubai maratonil joostud 2:42.27. Shanghai maratoni võitis etioopialanna Aberu Kebede Shewaie ajaga 2:23.28.

Eesti kõigi aegade edetabelis kerkis Leila Luik viiendalt positsioonilt neljandaks. Liina Luik asub kuuendal kohal. Leila Luike edestavad Jane Salumäe 2:27.04-ga, Sirje Eichelmann 2:34.09-ga ja Külli Kaljus 2:35.54-ga. Viiendal kohal asub Leila Luige ja Liina Luige vahel Evelin Talts 2:39.15-ga. 

JOOKSUPORTAAL