Leonid Latsepov Eesti juunioridest parimana krossijooksu EMil 83.

Leonid Latsepov murdmaajooksu EMil. Foto: EKJL
Leonid Latsepov murdmaajooksu EMil. Foto: EKJL

Neli Eesti jooksjast startisid täna hommikul Slovakkias Šamorinis Euroopa murdmaajooksu meistrivõistlustel U20 ehk juunioride klassis, neist parimana sai Leonid Latsepov 83. koha.

Latsepov läbis 6,2 km pikkuse distantsi ajaga 20.23. “Olen jooksuga rahul. Viimasel ajal õppimise ja Saksamaale kolimise tõttu ei saanud nii palju treenida nagu suvel Tallinnas. Oma praegust seisu hinnates näitasin parimat tulemust. Viimase kilomeetri oleksin võinud natuke kiiremini läbida, kuid väga külm õhk ei lubanud sügavalt hingata. Samuti pole ma kunagi trennis külma ilmaga nii kiiresti jooksnud,” ütles Latsepov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. “Võistkondlikus arvestuses saavutasime 19. koha, mis on Euroopa mõttes küll tagasihoidlik tulemus. Pingutasime kõik tugevalt ja võitlesime lõpuni,” lisas ta.

Deniss Šalkauskas sai 93. koha ajaga 20.44. “Alguses tundus raskem, aga mida ring edasi seda hoog ja tahtmine tõusid,” märkis ta pärast võistlust.

Mark Abner sai 95. koha ajaga 20.46. Esimese ringi lõpus tõstis ta veidi tempot ja liikus ettepoole, kuid teise ringi ajal tabas teda piste, millest toibus alles viimasel ringil, et uuesti normaalses tempos jätkata. “Muidu ettevalmistusele ja vormile pole midagi ette heita,” sõnas Abner.

Karel-Sander Kljuzin sai 103. koha ajaga 21.06. “Jooks algas kiirelt nagu arvata võis. Plaanisin alustada rahulikult, et kohe kinni ei tõmbaks. Esimesel ringil oli tunne väga hea, aga teades enda võimeid, ei läinud ma pea laiali etteotsa trügima. Kolmas ja neljas ring tulid raskelt. Kolmandal ringil astuti mul naelik jalast. Kokkuvõtteks võin öelda, et vara on veel nii pikke distantse joosta. Uuel hooajal annan keskmaadistantsidel päkkadele valu,” lausus Kljuzin.

Kokku lõpetas jooksu 107 võistlejat. Murdmaajooksu Euroopa meistritiitli võitis norralane Jakob Ingebrigsten ajaga 18.39. Hõbemedal läks Türgisse Ramazan Barbarosile 18.41-ga ja pronksmedal prantslasele Louis Gilavertile 18.45-ga.

Esimese 1710 m pikkuse ringi järel kaotas Latsepov liidrile 13 sekundiga, Abner 17 sekundiga, Šalkasuskas 19 sekundiga ja Kljuzin 20 sekundiga. Kui läbitud sai 3210 m, vahed liidriga kasvasid. Latsepov jäi liidrist maha 31 sekundiga, Abner 33 sekundiga ning koos jooksnud Šalkasuksas ja Kljuzin 46 sekundiga. Pärast 4710 m jooksmist suurenesid eestlaste vahed võrreldes liidriga ligi minutile ja edasi veel rohkem.

Jooksutreener Endel Pärn avaldus imestust, kuidas saab selliste tulemustega rahul olla, kui Leonid Latsepov kaotas täpselt samal pikal distantsil võistelnud naiste U23 võitjale, kes on temast ainult aasta vanem, ühe sekundiga. Juunioride klassis on Eesti jooksjatest murdmaajooksu EMil kõige parem koht ette näidata Andi Noodal, kes sai 2012. aastal 35. koha, kaotades võitjale ligi 50 sekundiga.

Murdmaajooksu EMi juunioride tulemused