Liina Tšernov ja Kelly Nevolihhin stardivad esimest korda Saaremaa kolme päeva jooksul

Liina Tšernov. Foto: Marko Mumm/EKJL
Liina Tšernov. Foto: Marko Mumm/EKJL

Reedel, 18. oktoobril algab Kuressaares 46. Saaremaa kolme päeva jooks, millele on kokku registreerunud üle 1000 osaleja. Teiste seas on esimest korda starti tulemas Eesti keskmaajooksjate paremikku kuuluvad Liina Tšernov ja Kelly Nevolihhin.

Jooksu üldvõidule on üks pretendentidest eelmise aasta võitja Ilja Nikolajev. Talle pakub konkurentsi maratoni Eesti meister Raido Mitt. Parimatest naistest on starti oodata möödunud aasta 2. koha omanikku ja tänavust maratoni Eesti meistrit Marion Tibarit ja Saaremaa kolme päeva jooksu mullust 3. koha omanikku Laura Maasikut.

Esimest korda stardib Saremaal Eesti praegune parim naiskeskmaajooksja Liina Tšernov. “Osalen esimest korda ja plaanis on joosta kõigil päevadel. See on tore rahvaspordi üritus ja miks mitte kaasa joosta. Mul paljud sõbrad ja tuttavad jooksevad, kui pean vastu, siis saan ka öelda, et olen osalenud,” ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Esimest korda lööb Saaremaa kolme päeva jooksul kaasa ka keskmaajooksja Kelly Nevolihhin. “Teen kõik päevad kaasa. Miks? Sellele on küll raske vastata, aga jooksjad tahavad ikka joosta ja sügis on parim aeg kilomeetrite kogumiseks. Lähen ja naudin,” lausus Nevolihhin.

Saaremaa kolme päeva jooksu peakorraldaja Tõnu Vaheri sõnul on naisjooksjate konkurents tänavu jooksu ajaloo kõige tihedam. Eelregistreerimise võistlusel osalemiseks on teinud põhijooksule 793 võistlejat, noortejooksule 220 võistlejat, mis teeb kokku 1013. Kui siia lisada tervisejooksu kolmele erinevale distantsile end kirja pannud, keda on kokku 42, tuleb koguarv 1055.