Liina Tšernov ja Raimond Valler võistlesid Paavo Nurmi mängudel

Liina Tšernov Belgias Brüsseli staadionil, kus ta jooksis 19. juunil 1500 meetri Eesti rekordi 4.11,44. Foto: erakogu
Liina Tšernov Belgias Brüsseli staadionil, kus ta jooksis 19. juunil 1500 m Eesti rekordi 4.11,44. Foto: erakogu

Keskmaajooksjad Liina Tšernov ja Raimond Valler võistlesid täna õhtul Soomes Turus Paavo Nurmi mängudel. Tšernov sai 1500 m jooksus 8. koha ja Valler võitis 800 m teise jooksu.

Naiste 1500 meetri jooksus hoidis Liina Tsernov algul grupi keskele. Pärast esimese ringi läbimist jagunes grupp kaheks, Tšernov jätkas neist esimeses. Esimesed kolm ringi tegi tempot austraallanna Genevieve LaCaze, kes jooksis 400 m 1.06,40-ga, 800 m 2.12,70-ga ja 1200 m 3.18,43-ga. Tšernov langes oma grupis viimaseks. Viimase ringiga lagunes ka see grupp koost ning jooksu võitis tugeva spurdi teinud poolatar Danuta Urbanik isikliku rekordiga 4.06,58, täites ühtlasi Rio olümpiamängude normi, milleks on 4.07,00. Liina Tšernov sai 8. koha ajaga 4.13,44. Temast tagapool, kümnendana lõpetas Soome praegune parim takistusjooksja Sandra Eriksson tänavuse hooaja tippmargiga 4.16,09.

“Aeg oli täitsa normaalne. Ega iga päev ei saa rekordit joosta. Täna ei olnud kõige parem tunne. Samas jään rahule, sest olen selle hooaja 100 protsenti hästi teinud,” kommenteeris Tšernov oma võistlemist Jooksuportaalile. Edasi järgneb tal start 8. juulil Euroopa meistrivõistlustel Amsterdamis 1500 m eeljooksus. “Ega enam midagi teha ei anna, nüüd tuleb seda hoida, mis on ja proovida seal ära joosta,” lisas Tšernov.

Genevieve LaCaze AUS DNF

Raimond Valler võitis meeste 800 m B ehk tugevuselt teise jooksu ajaga 1.50,86. “Jänest” teinud soomlane Elias Tuominen vedas esimese ringi 52,78-ga. A ehk kõige tugevama jooksu võitis marokolane Mostafa Smaili ajaga 1.47,07.

Valler oli päris pahane, et teda tugevamasse jooksu ei pandud. “Stardinimekirjad saabusid alles enne lõunat. Seega pidin tunduvalt varem soojendusega pihta hakkama (A jooks toimus kell 20.20). Teadsin, et ei taha ise jooksu vedama minna, siis lihtsalt kohtrollisin ja 600 m peal tõusin liidriks,” rääkis Valler Jooksuportaalile. Lõpuajaga ta väga rahul ei ole. “Ju siis on tase praegu see, aga võidu üle on mul väga hea meel,” lisas ta. A-jooksus oleks Valler oma ajaga 8. koha saanud.