Liina Tšernov jäi EMil 1500 m eeljooksus viimaseks

Liina Tšernov võistlustules. Foto: Mallor Malmre

Liina Tšernov sai täna õhtul Amsterdamis jätkuvatel Euroopa meistrivõistlustel aeglase algusega 1500 m esimeses eeljooksus kümnest lõpetanust viimase koha ajaga 4.29,47.

Tšernov alustas jooksu grupi keskel, kuid otsustas seejärel ise ette vedama minna. Ta sai grupi ees kümnekonna meetrise edu, kuid kaua eestlannal seal joosta ei lastud. Pärast järgmist 400 meetrit tõmbas tiitlikaitsja, Hollandit esindav Etioopiast pärit Sifan Hassan grupi Tšernovile järgi ja hakkas ise tempot tegema. Kui joosta jäi veel kaks ringi, langes Liina Tšernov grupi lõppu ning pudenes seejärel ka grupist. Jooksu võitis ettearvatult Sifan Hassan ajaga 4.13,45, mis on kehvem tulemus kui Liina Tšernovi Belgias joostud Eesti rekord 4.11,44. Arvestades, et ukrainlanna Nataliya Pryshcepa katkestas üsna algul, sai Tšernov eeljooksu kümnest lõpetanust viimase ja kahe eeljooksu peale kokku samuti viimase ehk 20. koha.

“Eeljooksudes on tähtis koht, mitte aeg. Algus oli aeglane. Sain aru, et see on täielik jalutamine, sellepärast läksin ise ette. Kui grupist maha jään, siis kaotan jooksu. Proovisin veel järgi jõuda, aga andsin alla ja sain aru, et nüüd on kõik,” tunnistas Tšernov, kes vaatamata viimasele kohale pidi läbima ka kohtustusliku dopingukontrolli.

Kummasti eeljooksust pääses edasi finaali otse neli esimest, pluss kahe jooksu peale kokku neli jooksjat aegade põhjal. Kuna teine eeljooks osutus kiiremaks, said sealt finaali kümnest lõpetanud jooksjast koguni kaheksa. Teise eeljooksu võitis serblanna Amela Terzic ajaga 4.09,71.