Liina Tšernov jätab talvise võistlushooaja vahele

Aasta tagasi pidi Liina Tšernov tunnistama talvistel Eesti meistrivõistlustel 1500 m jooksus Jekaterina Patjuki paremust. Foto: Marko Mumm/EKJL
Aasta tagasi pidi Liina Tšernov (nr. 89) tunnistama talvistel Eesti meistrivõistlustel 1500 m jooksus Jekaterina Patjuki (nr. 34) paremust. Foto: Marko Mumm/EKJL

Eelmisel võistlushooajal saadud vigastusest paranenud 1500 meetri Eesti rekordi omanik Liina Tšernov jätab talvised Eesti meistrivõistlused vahele ja keskendub suviseks perioodiks.

„Olen paranenud, kuigi veel ettevaatlik ja naelikuid jalga ei ole pannud. Talvel ma ilmselt ei võistle,“ ütles Tšernov Jooksuportaalile. Praegu harjutab ta hallis, kus teeb lõike. Krosse jookseb Tšernov väljas. „Mulle isegi lumega meeldib, siis on kergliiklusteed pehmed, kuigi jah väga külm pole meeldiv,“ lisas ta. Enne suvist hooaega teeb Tšernov kaasa mõned rahvajooksud. Kui eesmärkidest rääkida, siis on need tal olemas ja plaanib võistelda ka staadionil. „Võtan praegu samm-sammult. Kui ma pärast lõikude jooksmist ei lonka, on mul hea meel ja kõik hästi,“ lausus Tšernov.

Ka Liina Tšernovi treener Endel Pärn on seda meelt, et ilmselt jääb sisehooaeg tema hoolealusel vahele. “Võibolla ta omaette teeb mõne jooksu, aga kusagil suurel võistlusel kaasa ei tee. Ma arvan, et ka talvised Eesti meistrivõistlused jäävad vahele. Otsust veel tehtud ei ole. Ta on saanud küll korralikult harjutada, aga 1500 meetris 4.35 ei ole mõtet ka jooksma minna,” leidis Pärn.

Kuna kahekordne mullune 800 m ja 1500 m Eesti meister Kelly Nevolihhin samuti talvistel Eesti meistrivõistlustel ei osale USA-s treeninglaagris viibimise tõttu, on eeldatav favoriit kuu aja pärast Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis toimuvatel sisevõistlustel nii 1500 meetris kui ka 3000 meetris mullu veebruaris samad distantsid võitnud Jekaterina Patjuk. Neist pikemal maal pakuvad talle konkurentsi tõenäoliselt õed Luiged.

JOOKSUPORTAAL