Liina Tšernov võitis neljandat korda Maijooksu

Liina Luik, Liina Tšernov ja Leila Luik Maijooksu autasustamisel. Foto: Kristo Parksepp
Liina Luik, Liina Tšernov ja Leila Luik Maijooksu autasustamisel. Foto: Kristo Parksepp

Liina Tšernov võitis täna Tallinnas Lauluväljakult alanud ja sealsamas finišiga lõppenud 7 km pikkuse ajavõtuga Maijooksu distantsi. Tema jaoks on tegemist juba neljanda järjestikuse võiduga.

Tšernovi võiduaeg täna 23.22,0. Teisena lõpetas Liina Luik 23.49,9-ga ja kolmandana tema õde Leila Luik 24.17,9-ga. Nad jooksid kolmekesi neli kilomeetrit koos, siis tõstis Tšernov tempot ja läks eest. “See on ainus jooks, kus saab finišijoone esimesena ületada, meestele ma veel vastu ei saa,” ütles Tšernov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Staadionihooaega ei ole Tšernov tänavu veel avanud ja kavatseb seda teha 25. mail Viljandis Eesti staadionijooksu sarja avaetapil, edasi järgneb 31. mail Gustav Sule mälestusvõistlus. “Olen veel vähe staadionil teinud, aga küll veel jõuab, sest hooaeg on alles algamas,” lausus Tšernov.

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi 15 000 erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle kolmesaja ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas kolmesaja kümne liikumisest lugupidava töötajaga.

Eakaimaks daamiks Maijooksul osutus 82-aastane Viktoria. 19 osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, 14 osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem esines osalejate seas Katrini nimelisi – 165.

Maijooksu kõik tulemused