Liina Tšernov võttis Maijooksul Leila Luige ees võidu

Mai algul Nõmmel raskel rajal ühikese krossi Eesti meistriks tulnud Liina Tšernovi (pildil) tugevale lõpuspurdile ei suutnud ka täna keegi midagi vastu panna naistele mõeldud SEB 26. Maijooksul. Sportkeskus.ee ridadesse kuuluv Tšernovi võiduaeg 7 kilomeetri pikkusel ringil Tallinna lauluväljaku ümbruses oli 23.24. Eelmisel aastal 6. koha saanud Tšernov parandas oma mullust tulemust üle viie minuti. Ühtlasi ületas Tšernov möödunud korra Jekaterina Patjuki võiduaja (25.37) üle minutiga. Ent neid tulemusi ei saa võrrelda, sest rajad on olnud erineva pikkusega.

Tänase jooksu algul püsisid esikolmikus lisaks Tšernovile Leila Luik ja Birgit Pihelgas. Viimasele ei olnud tempo jõukohane. Pihelgas jäi maha ja jooksis edasi koos Liis-Grete Arroga. Leila Luige vastu pani Liina Tšernov oma paremuse maksma distantsi lõpuosas. “Hoidsin Leila tempos ja pärast 5 kilomeetrit läksin ise juhtima,” ütles Tšernov Jooksuportaalile. Teisena lõpetanud Leila Luik (TÜASK) kaotas Tšernovile 12 sekundiga. “Liina pani lõpus oma trumbid käiku. Vedasin kuni 5 kilomeetrini. Üritasin taktikaliselt eest ära joosta, sest teadsin, et tema on lõpus kiirem, aga kahjuks see mul ei õnnestunud. Alates 5 kilomeetrist jooksime koos kuni viimasel 800 meetril rebis ta ette,” vahendas Jooksuportaalile muljeid Leila Luik.

Kolmandana finišeeris neidude klassi võita Birgit Pihelgas (Petersport) ajaga 26.05. Lisaks auhindadele ja karikatele said esikolmik vastavalt 300, 200 ja 100 eurot. Esikuuikusse mahtusid veel Liis-Grete Arro (Stamina Arcotransport tiim) 26.37-ga, N40 vanuseklassi võitja Annika Vaher (JK Sarma) 27.07-ga ja Merlyn Lükk 27.19-ga. Kokku osales ajavõtuga distantsil 2861 naist. Stardiprotokollis numbri all üks märgitud Evelin Talts otsustas taastumise huvides täna mitte võistelda. Mullune võitja Jekaterina Patjuk paraneb vigastusest.

Maijooksu tulemused
JOOKSUPORTAAL
Foto: Mallor Malmre

Viimased uudised