Liina Tšernovil jäi Eesti rekordist puudu alla sekundi /video/

Liina Tšernov. Foto: Marko Mumm/EKJL

Liina Tšernov üritas 13. juunil Tartus Tamme staadionil 52. Gustav Sule mälestusvõistlustel tempomeistri kaasabil uuendada enda nimel olevat Eesti rekordit 1000 m jooksus, kuid tal jäi sellest puudu alla sekundi.

Tšernov sai lõpuajaks 2.44,67. 1000 m Eesti tipptulemus 2.43,77 kuulub samuti Tšernovi nimele, mille ta jooksis kolm aastat tagasi Viljandis. “Reaalne vorm lubas rekordit joosta. Eks üritan veel, praegu ei tea täpselt, kus kohas ja millal,” ütles Tšernov Jooksuportaalile. Tema treener Endel Pärn arvas, et “jänes” Kelly Nevolihhin oleks pidanud jooksma kaks sekundit esimese ringi aeglasemalt. “Natuke kiireks läks, aga polnud hullu. Mul on hea meel, et Kelly tuli appi. Ma sain tugeva pingutuse ja tema sai ka head enesekindlust juurde,” lausus Tšernov Kelly Nevolihhini kohta.

Heas hoos Nevolihhin läbis esimesed 300 meetrit 45,6 sekundiga, 400 meetrit 61 sekundiga ja 600 meetrit 1.36,2-ga. “Liina palus mind aidata. Aitasin heameelega. Sain ka enda hetkevormist aimu. Paistab, et vorm on hea. Natuke kiireks läks küll,” tunnistas Nevolihhin Jooksuportaalile. Pärast 600 meetrit astus ta jooksurajalt ära ja edasi pidi Tšernov üksi tööd tegema.