Liis-Grete Arro tagasitulek algas vana-aasta maratoni võiduga

Tõnu Lillelaid Vana-Aasta maratoni medaliga finišis. Foto: Ahto Jakson

Täna hommikul Tallinnas Rocca Al Mare kooli juures korralike plusskraadidega ja vihmas alanud vana-aasta heategevusliku maratoni võitis meestest Tõnu Lillelaid ning naistest pärast mitmeaastast pausi tagasi jooksurajale naasnud Liis-Grete Arro.

Lillelaid suutis viis 8,4 kilomeetri pikkust ringi läbida koguajaga 2:38.11. Tulemus kujunes kolm minutit kehvemaks kui tema mullune võiduaeg, sest esimese ringi jooksis ta Sparta meeskonna tiimis avavahetust ja pidi seetõttu plaanitust kiiremini alustama. “Mõtlesin, et teen esimese ringi kiiremalt ning vaatan, kuidas edasi läheb, aga kiire algus tõmbas jala natuke krampi. Sain aru, et õiget minekut enam pole. Viimase ringi järel nägin, et minu edumaa on piisavalt suur ja lasin tempos järgi,” rääkis Lillelaid Jooksuportaalile. Tänavune lõpuaeg tal kripeldama ei jäänud, kuid võitu ihkas mees küll. “Kui oleksin aeglasemalt alustanud, oleks aeg parem tulnud, aga eks ta rohkem trenni jooksuks kujunes,” arvas Lillelaid. Tema järel sai viieminutilise kaotusega teise koha Peeter Pihl (SK Saue Tammed) ajaga 2:42.35. Kolmandaks tuli Mario Mustasaar 2:44.04-ga. Väga hea võistluse tegi enda kohta Mairo Mändla, kes jooksis täna oma elu esimese maratoni ajaga 2:47.03, mis andis talle 4. koha ligi pooleminutilise eduga Janar Juhkovi ees.

Liis-Grete Arro kahe mehe vahel tänasel heategevusmaratonil õnnelikuna finišeerimas. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis heategevusmaratoni pärast pikka võistluspausi Liis-Grete Arro ajaga 3:15.27. Viimati jooksis ta maratoni üle kolme aasta tagasi – 2012. aastal Tallinna Maratonil. “Viimane aasta on olnud minu jaoks väga töine ja trenni ei jõudnud eriti teha. Eks ma hommikuti ikka jooksin, aga töö tõttu läksid päevad pikaks. Tervis on parem ja olen saanud sisemise rahu tagasi, mis aitab palju, eriti maratoni distantsil. Kui keha on täis laetud, siis on kerge. Maru hea oli joosta. Mul ei ole lihtsalt sõnu. Olen väga õnnelik. Mootor on hea,” sõnas Arro Jooksuportaalile. Järgmisel aastal tahab ta lisaks jooksmisele võistelda uuesti ka triatlonis. “Võistleja hing on nii sees ja tahtmine võistelda suur,” märkis Arro. Täna Rocca Al Mares teisena lõpetanud Jana Treier (Sparta) kaotas talle 23 sekundit. Kolmanda koha sai Klarika Kuusk (Treeningpartner/Diadora) 3:20.34-ga.

Teatemaratoni ehk 5×8,4 km teatejooksu võitis meeskondadest Treeningpartner ajaga 2:16.12. Vaid 7 sekundit kaotas neile Sparta Jooksugrupp. Kolmandaks tuli Ida-Virumaa I 2:33.47-ga. Segavõistkondade arvestuses osutus võitjaks Sparta Noored ajaga 2:33.39. Teise koha sai Head Inimesed 2:41.22-ga ja kolmanda koha Sparta Jooksugrupi segatiim 2:42.11-ga. Naiskondadest võitis esikoha Sparta Jooksugrupi Naised ajaga 3:08.25. Järgnesid Treeningpartner Naisjuuniorid I 3:10.11-ga ja Treeningpartner Naisjuuniorid II 3:36.53-ga. Kokku osales teatemaratonil 83 võistkonda.

8,4 kilomeetri pikkuse heategevusjooksu võitis Priit Aus (Treeningpartner/Diadora) ajaga 27.01. Teisena lõpetanud Sander Jürs kaotas talle 12 sekundiga. Kolmandaks jooksis end Karl Mäe (SK Altius) 27.47-ga. Naistest jooksis ühte ringi kõige kiiremini üldarvestuses 22. koha saanud Kaisa Kukk (Treeningpartner/Diadora) ajaga 33.59. Teiseks tuli Anne-Ly Palm (SK Jooksupartner) 36.40-ga. Kolmas oli Kaire Matson (Elujooks) 37.25-ga.