Lilia Šobuhhova võitis Venemaa rekordiga Chicago maratoni

Venelanna Lilia Šobuhhova võitis Chicago maratoni maailma tänavuse hooaja tipptulemuse ja Venemaa rekordiga 2:18.20, tagades koha Londoni olümpiale, kirjutab Jooksuportaal.
Tegemist on paremuselt teise ajaga Chicago maratoni ajaloos. Teisele kohale jooksis end etiooplane Ejegayehu Dibaba ajaga 2:22.09.
Meestest võitis maratoni rajarekordiga 2:05.37 keenlane Moses Mosop. Varasem rajarekord kuulus neli sekundit kehvema tulemusega tema kaasmaalasele Sammy Wanjirule.
Viimased 5 km osutusid Mosopile raskeks. “Ta oli aeglasem kui Šobuhhova,” ütles keenlase itaallasest treener Renato Canova. Pärast juunis Eugene’is püstitatud 30 000 m maailmarekordit ei saanud Mosop juuli Achilleuse kõõluse vigastuse tõttu harjutada. “Augustis jooksis ta aeglaselt nagu amatöör,” lausus Canova. Täiskiirusega sai Mosop hakata harjutama alles 6. septembrist.
Mosopi järel sai teise koha Wesley, kaotades võitjale 40 sekundiga. Kolma soli keenlane Korir Bernard Kipyego 2:06.29-ga. Mosop teenis võiduga 190 000 dollarit, millele lisandus 50 000 dollarit rajarekordi eest ja 40 000 dollarit alla 2:06 joostud aja eest.