Lily Luik täitis Valencia maratonil olümpianormi /lisatud kommentaarid/

Tiidrek Nurme ja Lily Luik valmistusid Valencia maratoniks koos ja lõpetasid täna samuti koos.
FOTO: HARRY LEMBERG 

Lily Luik sai täna hakkama sellega, mis Pekingi MMi maratonil jäi sooritamata, ta täitis 2016. aasta Rio olümpiamängude normi, lõpetades Valencia maratoni ajaga 2:40.30. Naiste olümpianorm on 2:42.00.

Lily Luige sõnul kujunes jooks oodatust raskemaks “Tulin siia 2:38-2:39 aja järgi. Lihas väsis oodatust kiiremini ja värskust polnud jalgades pärast 25 kilomeetrit, mil tempo hakkas veidi kukkuma. Jälgisin siiski, et aeg väga palju üle 3.50 kilomeetri kohta ei läheks, et tuleks vähemalt OM norm,” selgitas Luik Jooksuportaalile. Ta pidas Tiidrek Nurme kaasasjooksmist suuremeelses liigutuseks, sest tema abiga suutis alates 35 kilomeetrist tempo taastada. “Minu OM pääsme võit kuulub ka talle, aitäh Tiidrek,” tänas Luik oma klubikaaslast.

Lily Luik finišeeris koos Tiidrek Nurmega, kes sai lõpuajaks samuti 2:40.30. Nurme maratonidebüüt kahjuks ebaõnnestus ja ta piirdus 140. kohaga. Treener Harry Lembergi sõnul hakkas Nurmel 20-25 kilomeetril piste jooksmist segama. “Kuni 25. kilomeetrini püsisin 2:14 rütmis. Kahjuks 22. kilomeetril tõmbas kõhu krampi, hingamine oli häiritud. Pidin tempo natuke alla laskma. Kuna olukord ei paranenud, jäin 30. kilomeetril seisma ning ootasin Lily järgi, jooksime koos talle sobiva tempoga lõpuni,” rääkis Nurme Jooksuportaalile. Nurme läbis esimesed 5 kilomeetrit 15.51-ga, 10 kilomeetrit 31.49-ga ja pool maad 1:07.42-ga.Eestlastest parimana lõpetas Raivo Alla 2:27.55-ga, mis andis talle üldarvestuses 36. koha. “Sportlik eesmärk Valencias kindlasti täidetud ei saanud, ka sel aastal Rotterdamis joostud 2:27.07 jäi ületamata. Selle hooaja kohta saab öelda, et maratonid  ehk minu põhiarmastus on läinud aia taha,” ütles Alla Jooksuportaalile. Ta jooksis maratone sel aastal enda sõnul liiga palju – kokku neli. “Areng lühikesematel distantsidel annab lootust lõpuks maratonil korralik tulemus saada. Võib-olla kevadel maratoni seekord ei jooksegi ja püüan uueks kvaliteediks järk-järgult ehitada,” arvas Alla.

Kaisa Kukk jooksis +24 kraadises Valencias välja isikliku rekordi 2:45.52 ja Mari Boikov samuti isikliku rekordi 2:52.04. Valencia maratoni võitis keenialane John Nzau Mwangangi ajaga 2:06.13, mis on uus rajarekord. Ka naiste võitja keenialanna Beata Naigambo püstitas uue rajarekordi, läbides maratoni 2:26.57-ga.

Valencia maratoni tulemused

JOOKSUPORTAAL