Lily Luik tuli 5000 m jooksus Eesti meistriks

Lily Luik 5000 m jooksu võitmas. Foto: Marko Mumm/EKJL

Naiste 5000 m jooksu võitis täna Tallinnas Kadrioru staadionil jätkunud eesti kergejõustiku meistrivõistlustel Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindaja Lily Luik, kes koos kahe kaksikõega valmistub Tokio olümpiamängude maratoniks.

Luik läks kohe jooksu juhtima. Koos temaga jätkasid viieliikmelises juhtgrupis Kaia Lepik, Kaisa Kukk, 3000 m takistusjooksu Eesti meister Laura Maasik ja sama distantsi hõbemedali omanik Johanna Ardel. Mõne ringi läbimise järel võttis vedamise enda peale Kaia Lepik.

Jooksu viimases faasis pani oma paremuse maksma Lily Luik, kes jooksis teiste eest ära ning võitis ettearvatult jooksu. Teise koha sai 150 m enne lõppu Kaia Lepikust möödunud Laura Maasik. Kolmanaks tuli Kaia Lepik. Esikolmik suutis vaatamata palavale ilmale läbida distantsi alla 18 minuti. Esimesena jäi medalita Johanna Ardel.