Lily Luik võitis isikliku rekordiga 10 000 m jooksus Eesti meistritiitli

Kolm paremat naist autasustamisel. Foto: EKJL

Lily Luik võitis täna õhtul Tallinnas Kadrioru staadionil 10 000 m Eesti meistrivõistlustel kuldmedali, edestades viimasel ringil talle järgi jõudnud klubikaaslast Jekaterina Patjukki ühe sekundiga.

Jooks algas Lily Luige vedamisel. Tema kannul suutis ainsana püsida Jekaterina Patjuk. Umbes poolel maal jäi Patjuk maha ja vahe kärises ligi 30 meetrile. Patjuk üritas viimasel ringil spurtides liidri kinni püüda ja sai ta peaaegu kätte, kuid pidi siiski leppima hõbemedaliga. Eesti meistritiitli võitis Lily Luik ajaga 35.11,44, Patjuki lõpuaeg 35.12.34. Mõlema jaoks on tegemist isikliku rekordiga. Pronksile jooksis end ajaga 37.03,79 Moonika Pilli, kes koos Kaisa Kukega möödus 200 meetrit enne lõppu neid vedanud Olga Andrejevast.

Jekaterina Patjuki sõnul läks tal viiendal kilomeetril raskeks Lily Luige tempot hoida, kuna pole pärast vigastusest paranemist nii pikal distantsil võistelnud. “Võtsin eesmärgiks, et vahe ei suureneks. Viimati võistlesin ma 10 000 m jooksus 2011. aastal,” lausus Patjuk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Spetsiaalselt ta selleks võistluseks ei valmistunud. “Viimase ringi algul puhus vastutuul, 200 m peal suutsin juba täiskiirusega spurtida,” sõnas Patjuk. Ta on rahul, et jalg lubab joosta ja isegi lõpus spurtida.

Järgmisel nädalal samuti Kadriorus toimuvatel kergejõustiku Eesti meistrivõistlustel tahab Patjuk startida 5000 m jooksus. Takistusjooksu peale ta veel ei mõtle. “Kõigepealt tuleb ilma takistusteta distantsidel korralikke tulemusi teha ja vaadata, kuidas jalg vastu peab. Ei tahaks selle asjaga kiirustada,” lausus Patjuk.

Lily Luige sõnul oli tal väike hirm sees, et Jekaterina Patjuk võib ta lõpus kinni püüda ja mööda minna. “Mul vedas, et jäi väike vahe sisse. Jooksu keskel ja lõpus andsin endast maksimumi. Olen väga rahul ja ajaga samuti,” kinnitas Luik.