Londoni maratoni häid tulemusi varjutas noore naisjooksja surm

Londoni maratoni korraldajad teatasid, et üks osavõtja, 30-aastane naine suri jooksu ajal.

Naine vajus kokku Buckinghami palee lähistel pisut enne finišit. Korraldajate avalduses on kirjas, et “kuigi kiirabi oli samas ning ning naise päästmiseks tehti kõik võimalik, ei andnud elustamiskatsed tulemust”. Et osa võttis 37 000 jooksjat, ei oli ühe võistleja surm nii suure hulga juures siiski haruldus.

Wilson Kipsangil jäi neli sekundit puudu kaasmaalase Emmanuel Mutai mullusest rajarekordist, kui ta lõpetas 2:04.44ga. Kipsangi isiklik tippmark, mis on maailma kõigi aegade teine tulemus, on 1.02 võrra parem. Järgnesid Martin Lel 2:06.51 ja etiooplane Tsegaye Kebede 2:06.52ga.

Naistest jooksis Mary Keitany maailma kõigi aegade neljanda tulemuse 2:18.36. Edna Kiplagat kaotas 1.14ga ja Priscah Jeptoo 1:38ga.

Tingimused olid Londonis soodsad: päikesepaisteline, kuid üsna jahe (+12) ilm.