Loosiõnn süstis pühapäevajooksjale maratonipisiku

Erkki Tikk kevadisel Tartu jooksumaratonil, kus ta juba stardis õnnelikust loosist kuulis. Foto: Sigrid Haage/Sportfoto.com
Erkki Tikk kevadisel Tartu jooksumaratonil, kus ta juba stardis õnnelikust loosist kuulis. Foto: Sigrid Haage/Sportfoto.com

11. septembril toimus Vilniuse maraton, mille osaluse võitis kevadel 34. Tartu jooksumaratonil loosiga Erkki Tikk. Vilniuse maratonil 21 km distantsi läbinud mees stardib juba 1. oktoobril 5. Tartu linnamaratonil.

Vilniuse maratoniks hakkas Tikk valmistuma juunis, kui 10-kilomeetrise tervisedistantsi asemel kahel korral nädalas 15 kilomeetrit läbima hakkas. Samuti lasi mees mõõta ära pulsitsoonid ning võttis treeningutel abimeheks pulsikella.

Kevadel läbis Tikk Tartu jooksumaratoni 23 km ajaga 2:35.53 ja seadis omale kõrged eesmärgid, kui sai teada, et sügisel tuleb joosta Vilniuses. „Eeldusel, et suudan treeningvigastustest ja raskemast grillihooajast suvel hoiduda, võiks loota poolmaratoni ajaks alla kahe tunni,“ ütles ta tookord. Tänaseks saab öelda, et eesmärk sai täidetud, kuna Tikk läbis distantsi ajaga 1:56.11, mis valmistas mehele endalegi positiivse üllatuse.

“Eks ma kella vaadates teadsin, et aeg tuleb minu võimete kohta päris hea. Läksin kolm kilomeetrit enne lõppu grupist ette, kui finišini oli jäänud ainult laskumised. Sealt edasi oli ainult kerge jalaga mäest alla finišis ootava abikaasa ja tütre suunas – väga meeldiv kogemus,” lausus Tikk.

Motivatsiooni andis ka võõrastest inimestest tekkinud ühiste eesmärkidega seltskond, mis muutis maratoniraja tema jaoks igati nauditavaks. Tikk kiitis Vilniuse maratoni korraldust, kuna terve linn oli spordimeeleolus. Joogipunktidega vaheldumisi asusid rajal ka live-muusika punktid ning trassi kõrval ergutajaid jagus kõikjale. „Korralik maratoniring on parim meetod linnaga tutvumiseks,” lisas Tikk.

Vilniuse maratoniga täitis Tikk hooaja eesmärgi. 5. Tartu linnamaratonil teeb värske jooksusõltlane ilma erilise pinge ning ootusteta kaasa oma esimesel täispikal maratonil. Peamiseks eesmärgiks seab Tikk lõpuni jõudmise, kuna pärast 23 km märki on iga samm isiklik rekord. „Ilmselt üritan hoida 4:45.00 tempomeistri gruppi – kas see õnne toob, näitab aeg,” sõnas lõpetuseks Tikk.

5. Tartu linnamaraton toimub 1. oktoobril, pakkudes valikut nii 42 km, 21 km kui ka 10 km jooksu ja kepikõnni vahel. Homme, 23. septembril lõppeb soodsam registreerimisvoor.