Lühikese krossi Eesti meistrid on Tšerepannikov ja Patjuk

Sergei Tšerepannikov Elvas krossirajal tempot tegemas. Teda jälitavad Allar Lamp ja Jan Õiglane. 
Foto: MALLOR MALMRE/SCANPIX

Täna Elvas toimunud murdmaajooksu lühikese distantsi Eesti meistritiitli võitsid meestest napi eduga Sergei Tšerepannikov ja naistest ülekaalukalt Jekaterina Patjuk.
Stamina Arcotransport jooksutiimi liige Sergei Tšerepannikov edestas 4 kilomeetri pikkusel rajal vaid ühe sekundiga Allar Lampi (TÜASK). Meeste lõpuajad on vastavalt 12.09 ja 12.10. Pronksmedal kuulus ajaga 12.13 Jan Õiglasele (EMÜ SK). Tšerepannikov võttis pärast starti kohe sisse liidripositsiooni ega loovutanud seda kordagi käest. Esikolmikuga suutsid esimese kilomeetri koos joosta Ilja Nikolajev, noorsooklassis lühikese krossi Eesti meistriks tulnud Dmitri Aristov ja Rauno Laumets. Edasi hakkasid nad ükshaaval grupist pudenema. Tšerepannikovi järel püsisid väikse vahega veel Allar Lamp ja Jan Õiglane.
“Läksin kindla peale välja. Ei tahtnud lõpu peale jätta, sest rada oli kitsas ja esines juurikaid. Oleks nii võinud veel jala ära väänata. Enne lõppu ohtlikus ja kividega kurvis tahtsin hoida hüppeliigest,” rääkis Jooksuportaalile vastne Eesti meister Sergei Tšerepannikov. Esimese 2 km pikkuse ringi läbis ta 6.05-ga, teise ringi sekundi võrra kiiremini. Ta tegi otsustava mineku teise ringi ligi 300 meetri pikkusel laugel tõusul. “Kilomeeter enne lõppu sai asi selgeks, et võidan. Viimased 500 meetrit jooksin lõdvalt. Hoian end 1. mai Viljandi järve jooksuks. Ootan seda võistlust. Tuleb huvitav jooks,” lausus Tšerepannikov. Lisaks temale jahivad Viljandis Eesti pika krossi meistritiitlit klubikaaslane Roman Fosti ja mullune Eesti meister Ilja Nikolajev.

Naiste jooksu start täna Elvas. Foto: MALLOR MALMRE/SCANPIX
Naistest ei olnud täna kellelgi midagi vastu panna Tartu ülikooli akadeemilise spordiklubi esindajale Jekaterina Patjukile. Ta sai 4 kilomeetri pikkuse võistlustrassi lõpuajaks 13.37. Patjuk läbis kilomeetreid keskmiselt 3.25-ga, mis on selle raja kohta väga kõva kiirus. “Natuke oli raske joosta, sest eile tegin massaažikoolis viimase eksami. Pinge oli sees ja kerge väsimus eelmisest maanteejooksust Saksamaal andis tunda,” ütles Patjuk Jooksuportaalile. 1. mail pika krossi Eesti meistrivõistlustel osalemise kohta ei osanud tänase jooksu võitja veel midagi öelda. Varem ei ole Patjuk ümber Viljandi järve jooksnud. Tema eesmärgiks on täita Euroopa meistrivõistluste norm takistusjooksus.
Hõbe ja pronks läksid täna Patjuki klubikaaslastele. Kirkama medali võitis Liina Luik ajaga 13.54. Pronksile jooksis tema õde Leila Luik ajaga 14.09. Õdede Luikede järel lõpetas neljandana noorsoo klassi Eesti meister Keiti Mets.

Lühikese krossi Eesti meistrivõistluste kõik tulemused

JOOKSUPORTAAL