Luitejooksu võitis Leonid Latsepov, kolmanda koha pärast läks kõvaks rebimiseks

Leonid Latsepov võitjana Luitejooksu finišis. Foto: Helri Keeman

Pärnumaal Häädemeeste vallas Rannametsa külas tehti täna algust Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse 1. etapiga – 8,3 km pikkuse Luitejooksuga, mille võitsid Leonid Latsepov ja Birgit Pihelgas.

Leonid Latsepov Nõmme kergejõustikuklubist võitis jooksu ajaga 28.44,6. “Ootamatult keeruline ja huvitav rada. Pidin koguaeg jälgima, kuhu astuda,” ütles Latsepov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Esimesed kolm kilomeetrit jooksid grupis koos viis meest: Leonid Latsepov, Mairo Mändla, Franko Reinhold, Timmo Jeret ja Martin Tarkpea. Umbes kolmandal kilomeetril pudenes esimesena pundist Tarkpea.

Enne mägedesse jõudmist tõstis Latsepov tempot ja läks juhtima ning konkurendid hakkasid maha jääma. “Edasi pidin ise pingutama. Viimane kilomeeter oli eriti raske, aga publik ergutas kõvasti. Suur tänu korraldajatele hästi märgistatud raja eest,” tänas Latsepov. “Pärast eelmisel pühapäeval Rabajooksu võitmist, tuli mulle kindlust juurde, kuid Luitejooksu võit üllatas mind,” lisas ta.

Teise koha sai Timmo Jeret, kes kaotas võitjale 1.04-ga. Kolmanda koha pärast käis kõva rebimine saarlase Mairo Mändla ja klubi Täppsportlased esindaja Franko Reinholdi vahel. “Oma sotid tegime selgeks viimastel tõusudel, kus Jeret endale pisikese edumaa haaras,” lausus Reinhold ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Jeretile järgnes pisikese vahega Mändla ja talle omakorda temale väikese vahega Reinhold.

“Lõpusirgele tagasi jõudes asus Jeret juba liiga kaugel, et teda püüda, kuid Mändla oli täpselt õigel kaugusel, et oma tugeva lõpuspurdiga veel kolmas koht kätte saada. Õlg ette ja nii ta tuli,” rääkis Luitejooksul saarlase ees kolmanda koha napsanud Reinhold. Nii tema kui Mairo Mändla tulemuseks fikseeriti täpselt sama aeg 29.54,2.

Vaatamata 4. kohale jäi saarlane Mairo Mändla oma jooksuga rahule. “Täna jaksasin piisavalt. See napp kaotus kolmandale kohale oli vaid lohakas aps. Lihtsalt ei tajunud, et Franko veel tagant võib tulla. Viimasel tõusul ja langusel jäi ta maha. Ei osanud jälgida. Oleksin suutnud mõned kiiremad sammud ikka teha,” arvas Mändla.

Birgit Pihelgas Luitejooksu võitjana finišis. Foto: Albert Sillaste

Naistest võitis Luitejooksu Birgit Pihelgas ajaga 33.13,7. Teiseks tuli N45 vanuseklassi parim saarlanna Liliana Torn täpselt 36 minutiga. Kolmanda koha sai Minna Kuslap ajaga 36.34,2.

Seitsmendat aastat toimunud 5,4 km distantsiga koerte Luitekrossi võitja oli ajaga 17.56,5 Jan Õiglane koos samojeedi Lumeingel Harry Potteriga. Teisena finišeerusid Tarvo Siim ja beauceron Frosty Charm Fute Fafnir (19.27,3). Kolmandana lõpetas Ülari Kais, kel kulus Weimari linnukoera Esteliga raja läbimiseks 19.33,5.

Naiste võitjaks tuli ajaga 19.49 eelmise aasta liider Astrid Mai Barsegjan koos jooksupartneri Siberi husky Ellerdona Thalaga. Teise koha saavutasid Merilin Jürisaar ja Siberi husky Bella resultaadiga 22.27,1 ning kolmandale kohale platseerusid Kadi Merivälja-Salumets Weimari linnukoera Coveriga (22.47,4).

Luitejooks on Pärnu Kahe Silla Klubi kolmikürituse sarja avaetapp. Lisaks kuuluvad arvestusse 3. septembril toimuv Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks ning 22. oktoobril Pärnu Rannajooks. Enne seda aga kutsub Klubi kõiki spordisõpru 22. juunil Pärnumaa Võidupüha maratonile suve algust tähistama.