Lumine Nõmme-Harku rada sundis võitja enne starti jalatseid ostma

Aleksander Kulešov lumisel Nõmme-Harku rajal jooksmas. Foto: Mallor Malmre
Aleksander Kulešov lumisel Nõmme-Harku rajal jooksmas. Foto: Mallor Malmre

Täna Nõmme Spordikeskuses alanud ja sealsamas finišiga lõppenud Nõmme-Harku 15 km pikkune metsajooks osutus osavõtjatele rohkem treeninguks. Mõned päevad tagasi maha sadanud lumi on hakanud sulama ja muutnud raja plögaseks, mistõttu hilisem jooksu võitja Aleksander Kulešov käis enne starti poest läbi ja ostis omale maastikujooksu jalatsid.

Kulešov (Treeningpartner) võitis jooksu ajaga 1:01.20. “Rada oli väga raske. Mõnes kohas tundus nagu kartulimaa. Lootsin, et tekib võimalus kusagil kiirendada ja joosta normaalse tempoga – aga täna selline võimalus üldse puudus,” rääkis Kulešov ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Tal omal polnud polnud plaanis osaleda, sest hakkas mahutrenne tegema, et uueks hooajaks valmistuda. “Naine pidi jooksma. Käisime Järvelt kauplusest läbi, kust ostsin maastikujooksu jalatsid Icebug ja mõtlesin naisega koos joosta ning talle “jänest” teha. Kui Nõmme spordikeskuses kohal olime, siis otsustasin ise ka võistelda, kuna vorm on hea,” sõnas Kulešov.

Tema head vormi näitab seegi, et mees jooksis eelmisel nädalavahetusel Saaremaa kolme päeva jooksu 1. etapil 10 km distantsil isikliku rekordi 34.22,3. Möödunud kolmapäeval soovitas treener Urmas Randma tal Nõmme-Harku metsajooksul osaleda ja jooks ära võita. “Lõpuaeg tuli väga tagasihoidlik, aga polnud mõtet täiega joosta, treeneri hääl raja kõrval kordas seda sama paar korda. Jooks läks hea trenni eest, natuke anaerobses pulsitsoonis. Homme jooksen tavalise pika otsa,” lausus Kulešov.

Meestest sai teise koha Raido Krimm ajaga 1:07.19. Seitsme sekundiga kaotas talle Jürgen Veber. Mõlemad mehed on klubist Treeningpartner.

Naistest võitis Nõmme-Harku metsajooksu pärast suvel võidetud 3000 m takistusjooksu Eesti meistritiitlit oma esimese stardi teinud Evelin Talts Spartast ajaga 1:13. “Mulle väga meeldis. Kerge oli joosta, konkurentsi polnud. Sain mõnusalt joosta. Minu lühikeste ja tugevate jalgade jaoks sobis tänane rada väga hästi. Ma ei ole eriti jooksnud. Aeroobika kükkide pealt kiiresti joosta nagunii ei saaks,” väitis Talts.

Viis minutit hiljem finišeeris Klarika Kuusk Treeningaprtnerist. “Esimese mäe otsa jõudes jooksin Evelinist viis meetrit tagapool, aga mäest alla minnes läks ta eest ära ja vahe kasvas kohe 50 meetrile. Mul ei ole ju maastikujooksu jalatseid. Ega Evelin ka ei kiirustanud. Eks joosk läks kõigil ilmselt rohkem trenni eest. Vähemalt sain tänase trenni tehtud. Muidu mõtlen kodus, et pean end liigutama ajama,” ütles Kuusk ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.