Lumeta jooksu talvesse võitsid Annika Vaher ja Kalev Õisnurm

Talvise pööripäevajooksu start on antud. FOTO: HELEN JÜRJO
Jõululaupäeval, 24. detsembril toimus Kuressaare lähedal Loode tammikus järjekordne pööripäevajooks – jooks talvesse, mis leidis aset päev enne Saaremaale esimese lume maha sadamist.
Veidi porisel, kuid selle aastaaja kohta küllaltki heas seisus 5 kilomeetri pikkuse distantsi läbis meestest kõige kiiremini sel aastal maratonis isikliku rekordi 2:40 peale viinud ja teise ringi lõpusirgel oma paremuse maksma pannud Kalev Õisnurm ajaga 17.16. Järgnesid vennad Mändlad. Seekord osutus neist kiieramaks noorem ehk Oliver Mändla, kes sai teise koha ajaga 17.24. Järgmisel aastal 30-aastaseks saav Mairo Mändla lõpetas kolmandana ajaga 17.48. Kokku oli pikal võistlusmaal jooksjaid 54.
Poole lühema ehk ühe 2,5 km pikkuse ringi, mida jooksid naised ja noored, läbis kõige kiiremini P11 vanuseklassi kuuluv Daniel Rüütel ajaga 9.52. Teisena jõudis finišisse kiireim naine Annika Vaher ajaga 10.12. “Ausalt öeldes oli hullult raske nii lühikesel distantsil joosta. Maratoni tempo andis jalgades tunda või doonorlus. (Annika loovutas doonorina verd mõned päevad tagasi – toim.). Aasta lõpetasin ühe raskema võistlusega, kuigi ilm soosis väga head jooksu,” ütles Vaher jooksuportaalile. Ühe sekundiga kaotas talle P11 vanuseklassi esindaja Henri Kuris. Naiste teisena tuli ringilt Taimi Kangur ajaga 10.35. Kolmanda koha sai naistest Eliise Hoogant 10.49-ga. Sel distantsil osales kokku 40 jooksjat.