Lumise Jõulumäe metsajooksu võitsid Heinar Vaine ja Anu Teppo

Anu Jooksutrenni gruppi kuuluv Martin Tarkpea koos Anu Teppoga. Foto: erakogu
Anu Jooksutrenni gruppi kuuluv Martin Tarkpea koos Anu Teppoga. Foto: erakogu

Eile Pärnumaal Jõulumäel lumisel rajal toimunud 32. Jõulumäe metsajooksu ca 8 km pikkuse põhidistantsi võitis maratoni Eesti meister Heinar Vaine ja naistest pärast poja sündi tagasi jooksurajale jõudnud Anu Teppo.

Vaine läbis enamuses mootorsaaniga kinnitallatud poolkõval lumerajal trassi ajaga 28.21. „Kuna ma kasutasin tavalisi jooksujalatseid, siis teravatel tõusnurkadel oli päris keeruline kiiresti joosta,“ ütles Vaine ajakirja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Praegu valmistub ta tasapisi uueks hooajaks ning kogub mahukilomeetreid. Vaine viimane tugevam pingutus jääb kuu aja taha. „Tempojooksuna osutus see võistlus super variandiks. Seadsin eesmärgiks võita ja kui vähegi võimalik, siis õiges pulsitsoonis joosta, mis ka õnnestus,“ märkis Vaine, kelle keskmine pulss (südamelöögisagedus) Jõulumäel tuli 169 lööki minutis

Teise koha sai möödunud aastal neljas olnud Martin Tarkpea (Anu Jooksutrennid) ajaga 29.10, parandades oma tulemust pea kaheksa minutiga. Mullune võitja, saarlane Mairo Mändla, lõpetas heitluses Tarkpeaga kolmandana ajaga 29.19,9, kaotades talle ligi kümne sekundiga.

Mändla jaoks osutus lumel jooksmine üllatavalt heaks. „Rada oli sisse tallatud ja sula ilmaga vajus parajalt läbi, nii et libe ei olnud absoluutselt. Teise koha mehega käis meil omavahel korralik heitlus kogu distantsi vältel,“ rääkis Mändla. Jooks jäi tema jaoks kesiseks, sest pole saanud kaks nädalat harjutada. Ta ravis Saaremaa kolme päeva jooksu viimase päeva stardi eel tekkinud alaselja lihaspõletikku, mis vahepeal ägestus. „Nüüdseks olen terve, kuid kindlasti tuleks rohkem tähelepanu pöörata edaspidi süvalihastele,“ tõdes Mändla.

Naistest võitis Jõulumäe metsajooksu põhidistantsi Anu Teppo ajaga 38.29. Pärast poja sündi ei olnud tema jaoks tegemist esimese stardiga. “Olen osalenud sellel sügisel Pärnumaa kohalikel võistlustel. Minu hetke jooksuvormi arvestades oli sügisjooksu asemel tegemist raske talvejooksuga, sest lumine rada kulges pidevalt üles alla. Kuna ma hetkel regulaarset trenni ei tee, siis jäin oma jooksuga rahule,” ütles Teppo. Talle järgnesid Jõulumäel Jaana Õunaid 39.33-ga ja Kaire Roosalk 40.01-ga.

Jõulumäe metsajooksu tulemused