Maailma suurimal laste rattarallil püstitati osalejate rekord

26. mail kogunes 3347 last Tartu kesklinna SEB 31. Tartu Rattaralli lastesõitudele, et võtta osa maailma suurimast laste rattarallist! Kõik lapsed said sõita samal rajal, kus mõned tunnid hiljem alustasid sõitu tõelised rattaprofid.

Rahvusvahelise Jalgratta Liidu komissar ning Estonian Cycling Weekend 2012 peakomissar Andreas Gensheimer on rõõmus, et selliseid lasteüritusi korraldatakse: “On äärmiselt oluline, et lapsed spordi juurde tuuakse, sest just nende seast võivad järgmised tuleviku tippratturid välja kasvada. Ma pole mitte kuskil maailmas näinud nii suurt vaid lastele mõeldud rattaüritust!“

Laste rattaralli avasid tõukerattaralliga maskotid, misjärel oli järg TILLUsõitude käes, kus osales 1879 väikest ratturit. MINIrallist võttis osa 1468 noort rattasõpra.

“Siin on palju inimesi ja me saame rattarallil omavahel sõbraks” rõõmustab 13-aastane Kevin, kes läks juba kolmandat korda SEB Tartu Rattaralli lasteralli starti.

Klubi Tartu Maratoni lasteüritustel võitjaid ei selgitada, sest kõik lapsed on võitu väärt! Iga laps startis ja lõpetas numbrimärgiga „1“ ja lisaks sai iga laps maratonijänestega kuldse medali ja diplomi.

Klubi Tartu Maraton projektijuht Kunnar Karu sõnul on selliste lasteürituste korraldamine igati oluline: „Tõepoolest võivad just siit välja kasvada meie tulevased rattatipud ning on ülimalt hea meel, et saame korraldada sellist maailmas ainulaadset üritust.“