Maailma vanim: 100-aastane hindu läbis Toronto maratoni

100-aastasest Fauja Singhist sai maailma vanim maratoni läbinud inimene, kui hindu päritolu mees lõpetas Toronto võistluse 8 tunni, 25 minuti ja 16 sekundiga.

Indias sündinud, kuid möödunud sajandi 60ndatest aastates alates Londonis elav Singh väsis 35 kilomeetri läbimise järel, kuid suutis siiski viimased 7 km kahe tunniga läbi sörkida-jalutada ja lõpetas 3850. kohal. Ta edestas viit kaasvõistlejat.

Pikka iga ja head tervist põhjendab Singh õige toitumise ja ravitee joomisega. “Finišis oli ta ülevoolavalt rõõmus, ta oli saavutanud elu eesmärgi,” ütles vanameistri abiline ja tõlk Harmander Singh.

Singhile kuulub ka üle 90-aastaste maratoni maailmarekord 5:40.00, mille ta püstitas 2003. aasta Toronto maratonis. Et üle 100-aastaseid on võistlusradadel üliharva, võttis Singh enne maratoni läbimist käsile ka teised distantsid ning püstitas 100+ vanuseklassis kaheksa maailmarekordit 100 kuni 5000 m jooksus.

“Minu pika ea üks saladus on stressivaba elu,” ütles vanameister. “Ole tänulik kõigele, mis sul on olemas, hoia eemale negatiivsetest inimestest, naerata ja jookse.”