Maailmarekordi omanik võitis kolmandat korda Lissaboni poolmaratoni

Poolmaratoni maailmarekordi omanik ja selle distantsi viiekordne maailmameister eritrealane Zersenay Tadese võitis täna 23-kraadise õhusoojaga toimunud Lissaboni maratoni. Oma kolmanda võidu sel poolmaratonil võtnud eritrealane sai ainsana lõpuajaks alla tunni 59.34. Tema nimele 2010. aastast kuuluv maailmarekord on üle minuti parem 58.23.
.
Tadese jooksis eesotsas algusest peale. Tema tempoga suutis kaasa minna vaid mulluse Lissaboni poolmaratoni teise koha omanik ja 2010 ning 2011. aasta Valencia poolmaratoni võitja keenlane John Mwangani, kes lõpetas nüüd teisena ajaga 1:00.44. Kolmanda koha sai keenlane Lucas Rotich 1:01.00-ga. Maailmarekordi graafikus ei suutnud Tadese kordagi jooksu ajal püsida. “Ma ei saanud nii kiiresti joosta kui eelmistel aastatel, sest põdesin grippi, mis jättis oma jälje. Loodan, et järgmisel aastal suudan olla parem,” ütles Tadese pärast poolmaratoni. Parima eurooplasena sai portugallane Rui Silva neljanda koha isikliku rekordiga 1:02.40.
.
Naistest võitis Lissaboni poolmaratoni Pekingi olümpia 10 000 m ja mulluse krossijooksu MMi pronksmedali omanik ameeriklanna Shalane Flanagan ajaga 1:08.52. Ta edestas 16 sekundiga keenlannat Diana Chepkemoi. Kolmanda koha sai keenlanna Margaret Muriuki 1:09.21-ga. Parima eurooplasena suutis Portugalis elav Läti esindaja Jelena Prokoptsuka joosta end viiendaks ajaga 1:10.37. Kokku osales Lissaboni poolmaratonil üle 38 000 jooksja.