Maardu sügisjooksu võitsid Bert Tippi ja Anne-Ly Palm

Janar Juhkov,ja Bert Tippi Maardu sügisjooksul. Nende taga jookseb .Foto: Treeningpartner
Janar Juhkov ja Bert Tippi Maardu sügisjooksul. Nende taga jookseb Kaspar Vaher. Foto: Karre Lauring

Maardu linna mestapargis eile peetud Maardu sügisjooksu 5,4 km pikkuse distantsi võitsid Bert Tippi ja Anne-Ly Palm.

CFC spordiklubi esindanud Tippi läbis distantsi ajaga 18.48,8. Teisena lõpetanud Janar Juhkov (Treeningpartner) kaotas talle 2,7 sekundiga ja kolmandaks tulnud Kaspar Vaher (CFC spordiklubi) 6,2 sekundiga. Esimesed paarsada meetrit näitasid nii mitmedki jooksjad oma stardikiirendust. Mõnesaja meetri pärast kujunes välja neljaliikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid Bert Tippi, Kaspar Vaher, Janar Juhkov ja Igor Skatško.

“Igor vedas esimese poole rajast, siis läks vedama Janar. 5 km alguses jäi Igor maha ja jooksime põhimõtteliselt kolmekesi kõrvuti. Tempo oli mõnus. Sain nautida ilma ja ägedat jooksurada. Edasi hakkas tempo vaikselt tõusma. Otsustasin viimase tõusu pundis ära olla ja pärast seda proovida eest ära minna. Peale viimast laskumist, kui lõpuni jäi 200-300 m tegin kiirenduse ja nii need väikesed vahed tulid,” rääkis Bert Tippi ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Maardus jooksis ta esimest korda. “Suurepärane profiil, hästi hooldatud ja märgistatud rada. Korraldus pidas täpselt kinni kelllaaegadest. Päris suure positiivse üllatuse valmistas see jooks,” jäi võitja jooksu korraldusega rahule.

Teisena finišisse jõudnud Janar Juhkov püstitas sel rajal oma isikliku rekordi ja sai jagu nö neljanda koha needusest. “Mõtlesin, et tiksun alguse tempos nii kaua kui tiksun. Minu õnnetuseks tõmbasin ennast esimese kilomeetriga käima. Arvestasin, et poisid lähevad minema kiiremas tempos. Kella pealt vaadates oli tempo üsna madal. Mäest üles minnes tundsin end enesekindlalt, sest mäest üles joosta mulle sobib. Samas avastasin iga laskumise ajal, et seda ma üldse ei oska joosta. Teised põrutasid laskumisel minust mööda kui seisvast postist ja ma tõmbasin neile kohe järele,” ütles Juhkov.

Umbes poolel maal võttis ta  juhtohjad enda kätte ja läks vedama. “Kõige ees hea joosta, kuna terve tee ees vaba ja nägi jalge ette. Kui lõpuni jäi umbes 2 km, ühildus rada 3 km jooksjatega. Viimased jooksjad ja kõndijad jäid ette, mistõttu tuli teha veidi slaalomit. Kümmekond tõusu rajal on üsna tehnilised ja rasked. Koguaeg pidi töötama ja olnud mingit puhkehetke. Viimasel kilomeetril tuli veel kolm korralikku tõusu, kus kõik korralik üles tippisime. Pärast viimast tõusu tegi imelise käiguvahetuse Bert ja nii see vahe sisse tuli. Punnisin, mis ma punnisin aga ei suutnud järele võtta,” tunnistas Juhkov. Ometi jäi ta rahule, kuna arvas, et tuleb 4. kohale. Samuti parandas ta raja isiklikku rekordit üle 40 sekundi.

Naistest võitis jooksu Anne-Ly Palm (SK ProRunner) tulemusega 22.25,1. Teise koha sai Mirjam Vint (Treeningpartner) ajaga 23.31,1. Kolmandana lõpetas Anet Adamson 24.16,0-ga. Kui Bert Tippi osales Maardu sügisjooksul esimest korda, siis Anne-Ly Palm on seda varem teinud ka 2015. aastal. “Korralike tõusude ja järskude langustega jooks. Olen mitu aastat soovinud seda rada taas joosta, aga alati on midagi ette tulnud. Jäin oma jooksuga rahule. Rada oli täpselt selline nagu mäletasin. Soovitan kõigil seda rada proovida ja lähen ise sinna hea meelega tagasi,” lubas Palm.

Maardu sügisjooksu tulemused