Maastikumaratoni Pannjärvel võitsid Andres Seppel ja Siiri Pilt

Siiri Pilt maastikumaratoni teisel ringil tõusu võtmas. FOTO: RENE KUNDLA
23. augustil Ida-Virumaal Illuka vallas Pannjärvel peetud XT Run&WalkEST maastikumaratoni võitis meestest Andres Seppel Keilast ja naistest Siiri Pilt Tartust. Jooksu tegi osalejatele võrreldes mullusega raskeks palav ilm, sest isegi varjus näitas termomeeter +25 kraadi.
Kolmandat korda toimunud maastikumaratoni joosti neli 10,5 kilomeetri pikkust ringi. Seda konkreetset ringi varem maastikumaratonil kavas polnud. Algusest peale dikteeris jooksu eelmisel aastal teise koha saanud Andres Seppel, kes võitis maratoni ajaga 3:16.07. Seppel juhtis esimese ringi järel teda jälitanud Mart Normani (Elisa SK) ees ligi 4 minutiga. Seppel kasvatas aina vahet, finišisse jõudes oli see üle 12 minuti. Teisena lõpetanud ja kolmandal ringi teda saatnud konkurentidest lahti rebinud Normanile näitas kell 3:28.37. Kolmanda koha saavutas M45 vanuseklassi parim Aleksander Toots ajaga 3:29.25.
Naistest võitis maastikumaratoni väga suure eduga N45 vanuseklassi kuuluv Siiri Pilt ajaga 3:48.34. “Läksin maratoni ainult läbima. Teadsin, et on raske rada ja ajalist eesmärki ei seadnud. Viimasel ringil hakkas mägedest üles-alla turnimine juba kergelt ajude peale, aga juhtus, et aeg oli sama mis eelmisel aastal,” rääkis Pilt Jooksuportaalile. Umbes 15. kilomeetril suurel liivasel laskumisel käis tal jalg kahekorra. “Kuulsin vist isegi väikest raksatust. Jooksmist õnneks ei seganud, ainult alguses natuke lonkasin, siis läks valu üle. Pärast järgmist joogupunkti oli juba normaaalne ja jooksmist enam otseselt ei seganud,” märkis Pilt, kes mägedest läks edaspidi väga ettevaatlikult alla. Alles õhtul koju jõudes tõmbus jalg kergelt paiste.
Poolmaratonil võidutses meestest German Terehhov ajaga 1:28.05. Järgnesid Leivo Sepp (Treeningpartner) 1:29.25-ga ja Andres Bauvald 1:30.57-ga. Naiste parimaks osutus sel distantsil Irena Rihkrand 1:56.58-ga. 10 km distantsil kuulus idavirulastele viisikvõit, esimene oli Sergei Tasimov ajaga 42.52, teine Andrei Škubel 45.55-ga ja kolmas Dmitri Aleksejev 48.00-ga. Parima naisena sai üldarvestuses 5. koha Eike Mällo. Noorte 3 km distansil sai poistest esikoha Helger Orel ja tüdrukutest Grette Semenkov.