Männäkäba maraton meelitas Kihnu saarele 163 osalejat

Selline näeb välja Männäkäba maratoni medal. Korraldajate foto
29. augustil leidis Kihnul aset sündmus, mida varem ei ole seal korraldatud. Nimelt toimus saarel esimene rahvusvaheline Männäkäba maraton, mis meelitas starti 163 osalejat.
Maratonil osalejad tegid saarele peale kaks tiiru, poolmaratonil osalejad piirdusid ühe ringiga. Vahelduval üsna tasasel vahelduva pinnasega trass kulges kruusateel, liival, asfaldil, heinamaal ja metsarajal. Nii nagu saarele tavaliselt omane, puhus üsna vali tuul kuni 14 m/s, mis vastu puhudes olusid pisut raskendasid. Rajal paiknes kokku viis toitlustuspunkti ehk nagu korraldajad mainisid – ammustamise kohta, kus pakuti jooksjatele kahakinnitust erinevate jookide ja suupistetega.
Täispika maratoni distantsi võitis Allan-Peeter Jaaska Staminast ajaga 3:00.25. Teise koha sai Andres Laineste 3:03.56-ga. Kolmandana jõudis finišisse Jaanus Bauman 3:07.24-ga. Naistest võitis maratoni üldarvestuses 10. kohal lõpetanud Margarete Merenäkk ajaga 3:36.45. Teiseks tuli Siiri Kaaver 3:51.54-ga ja kolmandaks Marika Roopärg 4:01.43-ga. Kokku suutis maratoni lõpetada 71 startinust 70 jooksjat.
Poole lühema distantsi ehk poolmaratoni võitis meestest Asko Kuusalu ajaga 1:26.52. Teine koht kuulus Paul Ruubelile 1:28.18-ga ja kolmas oli Janno Kupper 1:36.32-ga. Naistest osutus kiireimaks Muhu jooksu võitja Klarika Kuusk 1:37.33-ga. Järgnesid kihnlane Maarjaliisa Umb 1:52.39-ga ja Merike Etverk 1:52.53-ga. Poolmaratoni lõpetas kokku 92 osalejat.