Maratoniks valmistuv Tiidrek Nurme jooksis Tartus rajarekordi

Tiidrek Nurme võib tänase proovikiviga rahule jääda. FOTO: HARRY LEMBERG
Täna 4. Tartu linnamaratoni raames toimunud poolmaratoni distantsi võitis Valencia maratoniks valmistuv Tiidrek Nurme uue rajarekordiga 1:07.04, alistades varem Kaur Kivistikule kuulunud rajarekordi ligi kolme minutiga.
„Tahtsin natuke aeglasemalt joosta, aga sobis ka see tempo,” lausus Nurme pärast finišit Jooksuportaalile. “Püüdsin imiteerida maratoni, seda nii võistluseelse söömisega, joogipunktides kui ka tempo valiku osas. Sain palju uut infot, mida saan kasutada maratonil. Maratonil ei taha midagi uut katsetama minna. Seal peab olema kõik teada ning valmis,” selgitas Nurme tänase stardi vajalikkust. Ta võttis tänast jooksu kontrolltreeningu eest enne 15. novembril toimuvat Valencia maratoni. Nurme järel sai teise koha Raivo Alla ajaga 1:09.43 ja kolmanda koha Anti Puustus 1:10.54-ga. Naistest võitis poolmaratoni Viivi-Anne Soots ajaga 1:27.00, teine oli Merlyn Lükk 1:27.08-ga ja kolmas Hillevi Velba 1:27.21-ga.
Tartu linnamaratoni kõige pikema, 42 km distantsi võitis ultramaratoonar Rait Ratasepp, kes lõpetas ajaga 2:35.40. „Ajaga olen rahul. Läksin jooksmas selles tempos, mis ma siin olen varasematel aastatel suutnud. Esimene maratoni pool oli kergem, kuna saime joosta taganttuulega. Lõpp läks aga päris raskeks,“ rääkis Ratasepp. Eestlase püüdis poole distantsi peal kinni venelane Aleksandr Goriunov, kes alles oma elu esimest maratoni jooksis. „Hea, et venelase tuules sain teises pooles joosta, sellega taastusin jälle ära,“ ütles Ratasepp. Uhkes üksinduses finišeerinud Ratasepp oli Goriunovist lõpuks parem ligi kolme minutiga. Venelane sai lõpuajaks 2:38.21. Kolmandana finišeeris Hasso Paap 2:39.57-ga.
Naistest läks võit maratoni Eesti meistrivõistluste pronksile Mari Boikovile, kes lõpetas ajaga 2:56.05. Teiseks tuli Evelin Talts 2:59.36-ga. “Lõpuha hävisin täielikult. Sel nädalal oli väga palju tööd. Andsin 14 rühmatrenni ja olin juba enne starti väsinud. Andsin endast parima selles olukorras,” sõnas Talts Jooksuportaalile. Kolmanda koha sai Margit Mälter ajaga 3:12.29.
10 km jooksu parimaks osutus endine laskesuusataja Indrek Tobreluts ajaga 32.54. Teiseks tuli Karl Mäe täpselt 33 minutiga ja kolmandaks Jevgeni Litvin 33.46-ga. Naistest näitas kiireimat minekut soomlanna Outi Hytönen, kes lõpetas ajaga 38.44. Grete Tõnne kaotas talle 13 sekundiga. Kolmanda koha sai Eleri Zadonski 39.39-ga.