Maratoonar Kaupo Sasmin peab minema jalalõikusele

Pärast väikest puhkuse- ja
üleminekuperioodi on Eesti maratonitiimi liikmed alustanud ettevalmistust
baastreeningutega uueks hooajaks, välja arvatud Kaupo Sasmin, keda ootab lähipäevadel ees jalale tehtav operatsioon.

Kaupo on endiselt kimpus jalavigastusega. Lootus pääseda ilma kirurgilise sekkumiseta ei täitunud. Pärast lõikust kulub paar kuud taastumisele ning tõsisemate treeningutega saab ta alustada ilmselt jaanuari lõpust-veebruarist. Vigastuse tõttu on praegu ebaselge ka kevadise laagri- ja maratoniplaanid.

Viljar Vallimäe alustas pärast põlveravist tingitud jooksupausi treeningutega sellel nädalal ning paari nädala pärast peaks saama harjutada juba täiskoormustel. Kui ilm püsib suurema lumeta, siis aasta lõpuni treenib Viljar Eestis ja aasta algul läheb Portugali. Tema Spetsiaalettevalmistus maratoniks toimub taas Itaalias  sarnasest eelmisele aastale. Võibolla teeb Viljar kahe laagri vahel veel ühe lühema laagri.

Ilja Nikolajev on valinud senise positiivse kogemuse põhjal laagripaikadeks Portugali ja Kislovodski. Nii Viljar kui Ilja jooksevad maratoni ja püüavad MM normi 2:17 täita aprilli keskel. Viljar jookseb enne ka kindlasti ühe tugeva poolmaratoni.

Kaur Kivistik valmistub 9. detsembril Ungaris Budapestis toimuvateks krossijooksu Euroopa meistrivõistlusteks, kus tal on noorsooklassis head šansid kõrgele kohale. Kohe pärast EMi suundub ta treenima Keeniasse. Kevadine laager on planeeritud samuti Itaaliasse. Praeguste plaanide kohaselt jookseb ka märtsi keskel Roomas oma elu esimese maratoni, et seejärel aprillis keskenduda erialalisele treeningule oma põhidistantsil takistusjooksus.


Leila
ja Liina Luik
siirduvad juba novembris kaheks kuuks treenima Keeniasse. Tõenäoliselt järgneb peale väikest
kodusoleku perioodi seejärel veel üks treeninglaager Euroopas. Kui Leila, kellel
on MM-norm täidetud, saab rahulikult suunata kogu ettevalmistuse
tiitlivõistluseks, siis Liina eesmärk on aprillis samuti MMi pääse lunastada.


Evelin
Talts
jääb talveperioodiks Euroopasse. Esimese treeninglaagri teeb ta Portugalis
ja teise Itaalias. Ka Evelin MMile pääsu pärast muretsema ei pea, kuid kindlasti
soovib joosta kevadel ühe korraliku poolmaratoni  ning maratoni.
MARATONITIIM
Foto: Mallor Malmre