Maratoonar Leila Luik jääb vigastuse tõttu MMist kõrvale

Leila Luik. FOTO: TONI LÄÄNSALU/POSTIMEES/SCANPIX
Leila Luik. FOTO: TONI LÄÄNSALU/POSTIMEES/SCANPIX

Eesti Kergejõustikuliidu juhatus kinnitas 4.-13. augustil Londonis toimuvate kergejõustiku maailmameistrivõistluste koondise, kuhu jooksjatest kuuluvad maratoonarid Roman Fosti ja Tiidrek Nurme. Eesti naistest maratoni MM normi täinud ja 2:42.11 jooksnud Leila Luik peab vigastuse tõttu kahjuks nendelt tiitlivõistlustelt vigastuse tõttu eemale jääma.

“Puusavigastus hakkas vaevama kuu aega tagasi, kui valmistusin Londoni MMiks. Täpselt ei ole selge, kas see algas suurtest koormustest või hoopis on asi seljas, uuringud veel käivad,” ütles Leila Luik ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Ta on sunnitud alternatiivtrenne tegema ja lihaseid tugevdama vähemalt kuu. “Kordusuuringud näitavad, kas tuleb teha pikem paus jooksmisest või mitte,” lausus Luik.

Praegu tegeleb ta mitmete teiste aladega, mida puus lubab teha. Rohkem vesijooksu ja ujumisega, siis crosstraineri ja rattasõiduga. “Puus ei taha põrutust saada. Lõike on ikka parem staadionil, asfaldil või muul siledal pinnasel teha,” arvas Luik mõtte peale proovida treenida edaspidi ainult pehmel pinnasel.

Eile saatis Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) maailmameistrivõistluste kutse ka vasaraheitja Anna Maria Orelile. Kolmapäeval IAAFi kutse saanud Liina Laasma loobus võistlemisest terve hooaja vältel kimbutanud õlavigastuse pärast.

Kogu Eesti koondise sportlaste nimekiri:

Ksenija Balta – kaugushüpe,
Roman Fosti – maraton,
Jaak-Heinrich Jagor – 400m tõkkejooks,
Gerd Kanter – kettaheide,
Magnus Kirt – odavise,
Tanel Laanmäe – odavise,
Rasmus Mägi – 400m tõkkejooks,
Tiidrek Nurme – maraton,
Anna Maria Orel – vasaraheide,
Karl Robert Saluri – 10-võistlus,
Grit Šadeiko – 7-võistlus,
Maicel Uibo – 10-võistlus,
Janek Õiglane – 10-võistlus.