Mardo Lundver parandas Sakus võidutulemust ligi minutiga

Saku kevadjooksu 5 km kiiremad mehed: vasakult Raido Krimm, Mardo Lundver ja Arvi Alamaa. Foto: Karol Keskküla
Saku kevadjooksu 5 km kiiremad mehed: vasakult Raido Krimm, Mardo Lundver ja Arvi Alamaa. Foto: Karol Keskküla

Rapla jooksuklubi tõusev jooksutäht Mardo Lundver võitis eile Saku kevadjooksu 5 km distantsi ajaga, mis on ligi minuti võrra parem, kui tema poolt mullu joostud võidutulemus. Samuti viis ta eelmisel nädalal EV 100 staadionisarja avaetapil oma 3000 m isikliku rekordi alla 9 minuti.

Lundver seadis Saku kevadjooksul koos klubikaaslase Arvi Alamaa eesmärgiks saada lõpuaeg alla 16 minuti. Mehed jooksid kahekesi kohe teistelt eest ära. Umbes kuni 2,7 km ehk veidi peale tagasipööret Tallinna poolt Saku suunas jäi klubikaaslane Lundverist maha ja Lundver pidi lõpuni üksinda tööd tegema. “Jalga sirgeks ei saanud lasta, kindluse mõttes pingutasin kuni finišini. Kuna ma selja taha ei vaadanud, siis ei teadnud, kui kaugel väle kamraad on minust. Hiljem selgus, et sain kindla võidu. Kui me oleks lõpuni koos jooksnud, siis usun, et aeg oleks parem tulnud,” ütles Lundver ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

16 minuti piir jäi küll alistamata, aga aeg 16.02,4 tagas talle esikoha. Teisena lõpetanud Arvi Alamaa sai lõpuajaks 16.43,6. Kolmas koht kuulus Treeningpartneri jooksjale Raido Krimmile 17.56,4-ga. Eelmisel aastal oli Mardo Lundveri võidu tulemus samal rajal 16.55,2. Tema seni kehtinud tippmark 5 km maanteejooksus 16.23,73 pärineb mullu 12. novembril Rapla Talvejooksult. “Vigade paranduseks on võimalus juba nädala pärast Rapla Selveri Suurjooksul, kus samuti koos Arvi Alamaaga 5 km distantsil üksteisest mõõtu võtame. 30. mail ootab ees sama võistlusmaa Kohila staadionil,” sõnas Lundver.

16. mail EV 100 staadionijooksude sarja avaetapil Kohilas läbis Mardo Lundver 3000 m 8.59,17-ga, mis on samuti noore mehe isiklik rekord. Eelmise tippmargi 9.19,77 jooksis ta 18. veebruaril Eesti talvistel meistrivõistlustel. Lundver ise ei nimeta oma arengut hüppeliseks, vaid pigem stabiilseks. “Oluline roll on suurel tahtel ja võitlejahingel, samuti klubisisesel konkurentsil. Jooksmine on mulle südamelähedane ja elus väga palju andnud. Olen selle eneseteostusvõimaluse eest väga tänulik. Samuti alustasin mõned kuud tagasi koostööd treener Erik Horniga, seni pusisin niiöelda omaenese tarkusest. Proovime kahe jalaga maa peale jääda, mitte liigselt hasarti minna ja vastu võtta õigeid otsuseid, et areng jätkuks ning end vigaseks ei treeniks,” rääkis Lundver.

Nii pole tema treeningud enam kaootilised, vaid kava järgi ja mõtestatud. Samuti on Lundver hakanud tegema lõigutrenne. “Treeningfilosoofia on meil võrdlemisi sarnane. Tuleb osata kuulata oma organismi signaale ja tähtis roll on puhkusel, et mitte üle panna. Palju tööd on veel ees, kuid loodetavasti ühel heal päeval saab valatud higi ja vaev ka tasutud, sest arenguruumi nii mõneski nüansis õnneks veel jagub. Seniks aga nautigem teekonda ja protsessi, kuhu iganes see meid ka välja ei vii,” lausus Lundver.

Saku kevadjooksu kõik  tulemused