Margus Kirt võitis veteranide EMil 1500 m jooksus kuldmedali

Margus Kirt Taanis veteranide EMil 1500 m autasustamisel. Foto: erakogu

Margus Kirt, kes noorena näitas häid tulemusi keskmaa distantsidel, võitis Taanis Aarhusis veteranide Euroopa meistrivõistlustel M50 vanuseklassis 1500 m jooksus kuldmedali ajaga 4.15,64, mis on vanuseklassi Eesti rekord.

Finaaljooksu pääsemiseks tuli tal alustada eeljooksust. Kirt võitis teise eeljooksu ajaga 4.28,49. Kolmest eeljooksust pääsesid edasi finaali kaks esimest, pluss kümme aegade põhjal. “Aja peale ei saanud lootma jääda. Viimasel 100 meetril spurtisin, et kindlalt kohaga edasi pääseda. Minu jooksus olid 800 m tugevad jooksjad nagu näiteks 2.04 mees,” rääkis Kirt ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Finaalis asus Kirt 300 m enne lõppu 15-20 m vahega liidri järel teisel kohal, kuid viimasel sajal meetril sai Kirt ka liidrikohal jooksnud hispaanlase kätte ning möödud temast, edestades lõpujoonel konkurentsi kahe sekundiga. 3. augustil stardib Kirt Taanis veteranide EMil 800 m eeljooksus.

1980. aasta jooksis Margus Kirt toona 23-aastasena 1500 m ajaga 3.47,99 ja aasta varem 3000 m 8.09,28-ga. “Kõõluse vigastus tekkis mõlemal jalal ja pidin jooksmise pooleli jätma. Jooksupisik lõi nüüd uuesti lõkkele. Eelmine hooaeg oli esimene süstemaatiline treening. Sinnamaani ei teinud midagi,” meenutas Kirt.