Margus Luhtoja võitis oma tippmargiga Saku suvemaratoni

Margus Luhtoja on võitnud järjest kolm maratoni. Foto: Külli Leola

Saku jooksude sarjas täna aset leidnud Saku Suvejooksul anti start kolmele erinevale distantsile – maratonile, poolmaratonile ja 10 km jooksule. Maratoni võitis isikliku rekordiga 2:46.24 Margus Luhtoja, kes võidutses ka 14. mail Haapsalu maratonil ning 4. juunil Hiiumaa maratonil. Seega on mees võitnud koos tänasega kokku kolm maratoni järjest.

“Alustasin jooksu suhteliselt rahulikult ja lasin kiirematel jooksjatel minna. Umbes peale teist kilomeetrit hakkasin tempot tõstma. Tunne oli hea, mõtted läksid uue rekordi peale,” rääkis Luhtoja Jooksuportaalile. Pärast teist joogipunkti, umbes 10 kilomeetril sättis ta ennast poolmaratoni liidrite selja taha tuulevarju, joostes nii umbes 17 km, siis läks poolmaratoni liider Mairo Mändla oma teed. “Teine pool algas raskelt tihedas vihmas. Tallinna poolt tagasi tulles tuul ka natuke lammutas. Isikliku rekordi parandus ei tundunud enam reaalne, loobusin sellest mõttest ja üritasin enam-vähem normaalset tempot hoida,” lisas Luhtoja. Kuna ta jookseb ilma kellata, siis rekord oli talle lõpus meeldivaks üllatuseks.

Luhtoja järel sai teise koha Alan Lebrecht 2:56.07-ga. Kolmandaks jooksis Andres Hellerma (Liina Tšernovi klubi) 3:01.38-ga. Kokku lõpetas maratoni 14 meest. Naisi võttis seekord maratoni ette vaid kaks. Eve Tobias läbis maratoni 4:41.08-ga ja Leili Teeväli 4:59.03-ga.

Poolmaratoni võitis meestest saarlane Mairo Mändla tulemusega 1:18.03. “Jooks kulges enamus distantsist pundis, mida mina vedasin. Plaanitud oligi rahulikumalt võtta ja mitmele kaasvõistlejale see sobis. Mingi hetk osutus kestev 3.45 tempo teistele ülejõu käivaks ja jooksime maratoni võitja Margus Luhtojaga vahe sisse,” ütles Mändla Jooksuportaalile. 4 km enne lõppu tõstis ta tempot ja nii see lõpuaeg täna tuli. “Ilm oli meeldivalt värskendav, vast pisut tuuline, kuid tugevast vihmasajust pääsesid kiiremad poolmaratoonarid ja 10 kilomeetri jooksjad,” lisas Mändla.

Teise koha sai poolmaratonil Janar Juhvov (Treeningpartner) 1:20.45-ga ja kolmanda koha Martin Sagaja 1:23.12-ga. Poolmaratoni lõpetas 19 meest. Naistest võitis poolmaratoni suure eduga Klarika Kuusk (Treeningpartner) ajaga 1:31.22. Järgnesid Liina Kesamaa 1:42.26-ga ja Tiia Tooming 1:50.09-ga. Naisi osales seitse.

10 km pikkuse distantsi võitis meestest 42 jooksja konkurentsis Jannes Mäeots (SK ProRunner) ajaga 36.17. Kaks järgmist kohta kuulusid Sparta jooksjatele. Teise koha sai Aleksander Kuleshov 36.31-ga  ja kolmanda koha Reemet Küünruss 37.29-ga.  23-st naisest osutus kiireimaks Merlyn Lükk ajaga 40.23. Teisena lõpetas Kristiina Nurk (Sparta) 41.19-ga ja kolmandana Kattri Reinula (SK ProRunner) 43.34-ga. Kokku osales lühimal maal 22 naist.