Margus Luhtoja võitis teise Ultima Thule maratoni järjest

Ultima Thule maratoni kolm kiiremat meest autasustamisel. Foto: Ahto Jakson

Alles eelmisel pühapäeval Tallinna Maratonil jooksnud Margus Luhtoja võitis täna Saaremaal III Ultima Thule maratoni, kusjuures see on tema teine võit järjest Saaremaal. Naistest võitis maratoni Maret Müür Järvamaalt.

Luhtoja mõtles veel hommikul numbrit välja võtma minnes, kas üldse starti lähebki, kuid otsustas siiski jala joonele panna. Pea pool distantsi jooksis mees poolmaratoni võistlejatega koos, saades poolmaratoni vaheaajaks 1:24, ent siis hakkas väsimus end tunda andma. “Väike haigus oli sees ja järgmisel nädalal plaanis joosta Sillamäel 24 tunni jooksul. Tundub, et seal läheb rohkem turismi reisiks sest ma ei ole veel nii tugev,” ütles Luhtoja ajakirja Jooksja Jooksuportaalile.

Ometi võitis ta tänase maratoni ajaga 3:06.47, lõpetades paduvihmas. “Energia sai täna liiga vara otsa. Tulin kuidagi moodi ära, teine pool läks kulgemiseks. Tahtsin küll alla 2:48 tulla, aga päris seda minekut tulnud,” tõdes Luhtoja. Üks maratoni korraldajatest, Raili Rüütel kutsus Margus Luhtoja tänasel maratonil siiski kaasa lööma. “Eks ma oleks nagunii tulnud, sest süda ihkab ikka joosta,” lisas Luhtoja.

Tema järel lõpetas täna teisena Anti Toplaan ajaga 3:15.46. Ka tema jooksis vähem kui nädal tagasi Tallinnas maratoni. “Ei saa mitte osalemata jätta, kui maratoni rada läheb kodu juurest läbi,” sõnas Toplaan. Ta suutis end teiseks joosta alles 200 meetrit enne lõppu. ” Tahtsin, et teine koht jääks ikka Saaremaale,” lausus Toplaan. Kolmanda koha sai Vladimir Frolov 3:16.00-ga.

Ultima Thule maratoni naiste esikolmik. Foto: Ahto Jakson

Naistest võitis Ultima Thule maratoni Maret Müür ajaga 3:36.35. Ka tema jooksis möödunud pühapäeval Tallinnas maratoni, toona ajaga 3:27. Vaatamata sellele tegi ta täna lõpus sellise spurdi nagu jookseks sprinti. “Hoidsin end algul tagasi. Olen palju trenni teinud ja mulle meeldib joosta. Maraton ei ole üldse raske,” märkis Müür, kes jooksis tänavu enda seitsmenda maratoni. Kokku on ta neid läbinud 19. Müür uskus, et suudab täna võita. “Algul olid reielihased valusad, kuid sain hakkama. Varem olen ka Haanja 100 jooksnud,” täheldas Müür.

Teise koha sai Siiri Kaaver tulemusega 3:48.26. Kolmandana lõpetas Marika Roopärg 3:54.25-ga. Poolmaratoni võitis meestest Timo Tammemäe ajaga 1:21.44 ja naistest Taimi Kangur ajaga 1:43.25.