Margus Luhtojale tänavu seitsmes jooksumaratoni võit

10. Pääsküla raba maratoni kolm kiiremat meest. Foto: Ivar Tupp
10. Pääsküla raba maratoni kolm kiiremat meest. Vasakult: Peeter Kand, Margus Luhtoja, Lauri Valdmaa. Foto: Ivar Tupp

Täna toimus Tallinnas osavõtumaksudena kokku ligi 1200 eurot kogunud heategevuslik 10. Pääsküla raba maraton, kus noppis oma seitsmenda maratonivõidu sel aastal Margus Luhtoja.

Osalejatel tuli joosta lumisel ja vesisel rajal, sest Pääskülas metsa all lund veel jagus. Rada läks iga ringiga aina porisemaks ja vesisemaks. Maratoni treeninguna võtnud Luhtoja sai kümne 4,2 km pikkuse ringi koguajaks 3:04.12. Järgnesid Peeter Kand (Velo Clubbers) 3:22.56-ga ja Lauri Valdmaa (SK ProRunner) 3:25.13-ga.

“Tegemist on kodu lähedal oleva jooksuga. Lisaks heategevuslik üritus. Registreerisin viimasel hetkel 42 euroga. Kippusin ikka sinna minema. Väga kiiresti praegu veel ei jookse. Täna polnud võiduks seda vajagi,” ütles Luhtoja Jooksja Jooksuportaali uudistele. Viimasel võistlusel, 6-tunni jooksul said mehel säärelihased nii palju vatti, et viis päeva ei pääsenud ta üldse jooksma. “Isegi täna andsid lõpus tunda. Pikalt kiirelt joosta ei kannata,” tõdes Luhtoja.

Kokku on Margus Luhtoja tänavu jooksnud 11 maratoni, millest võitnud seitse. Kolm korda on ta võidutsenud Sakus (kevadel, suvel ja sügisel), seejärel tuli võit Hiiumaa maratonil ja Järvakandis Igamehe maratonil. Ent sellega ei saa tema tänavusele hooajale veel joont alla tõmmata. Detsembri algul plaanib Luhtoja osaleda Vändra maratonil, 18. detsembril Tallinnas heategevuslikul vana-aasta maratonil ja 31. detsembril ultrajooksul Viimase Öö Unistus.

Luhtojal endal maratonide üle arvestust pidada ja eesmärgiks mingit kindlat arvu neid kokku saada ei ole kavas. “Mul on elus lihtsam joosta kui mitte joosta. Midagi peab ju tegema. Toas istuda ei taha. Mul omal peret ei ole. Kui jooksen, siis tahan ikka võita. Kui võitu ei tule, siis teist või kolmandat kohta. Niisama võin ma kodu juures ka joosta,” selgitas Luhtoja.

Naistest võitis Pääsküla raba maratoni maratoni Siiri Pilt ajaga 3:51.06. Samas avanes soovijatel osaleda ka poolmaratoni distantsil. Siin näitas kiireimat minekut Rauno Tiits, kelle lõpuajaks kujunes 1:27.47. Teise koha sai Rait Pallo 1:29.14-ga ja kolmanda koha Alar Savastver 1:29.53-ga. Naistest võitis poolmaratoni Anne-Ly Palm (SK Jooksupartner) ajaga 1:35.13.

Maratoni korraldajate ning maratonil osalejate ühise ettevõtmisena toetatakse neid Nõmme Kergejõustikuklubi noori kergejõustiklasi, kelle kodune majanduslik olukord ei luba osaleda tasulistes spordilaagrites. Maratoni korraldaja on SK Haanja Rattamaratonid MTÜ.