Margus Pirksaar võistleb Kuldliiga etapil 3000 m jooksus

Rohkem pikamaajooksjana ja maratonidel kaasa teinud Margus Pirksaar (pildil) otsustas pärast mitmeaastast vaheaega võistelda sisetingimustes ja startida 30. jaanuaril Kuldliiga talvisel 2. etapil Tartu ülikooli spordihoones 3000 m jooksus.

“Pikemat võistlust pole kusagilt hetkel võtta, lähen puhtalt trenni pealt. Organismile on vaja ärritust enne maratoni veel anda, muidu ei tule trassil toime. Super oleks muidugi joosta 10 km korralikus konkurentsis maanteel. Vahendid on hetkel piiratud, tuleb hakkama saada nende võistlustega, mis võtta on ehk piirduda kodustega,” ütles Pirksaar, kes viimati võistles staadionil kaks aastat tagasi, kui tuli 1500 m teatejooksus TÜ ASK-ga Eesti meistriks. Sisetingimustes võistles Pirksaar enda sõnul viimati 6-8 aastat tagasi. Jooksuportaali küsimusele, mis aega plaanib jooksumees Tartus saada, vastas Pirksaar: “Lähen lihtsalt jooksma, et anda organismile korralik pingutus. Alla 9 minuti on kõik super hea.”

Veebruaris plaanib ta joosta Eesti meistrivõistlustel, kus osaleb samuti 3000 m jooksus. “Tühja koha pealt ei tahaks väga minna, seega ideaalselt sobib eelnevalt kontrolliks Kuldliiga etapp,” sõnas Pirksaar.

Margus Pirksaar valmistub usinalt aprillis toimuvaks Hamburgi maratoniks, kus võtab sihikule EM-i normi 2:23 ja tahab joosta 2:20 kanti. “Märtsis olen Hispaanias laagris, seega sinna korraliku pingutust ei pane. Keskmäestik teeb taastumises omad korrektuurid,” lausus Pirksaar.

JOOKSUPORTAAL