Mari Boikov: läksin riski peale välja täita olümpianorm

Mari Boikov jooksmas Hamburgi maratonil. Foto: Treeningpartner
Mari Boikov jooksmas Hamburgi maratonil. Foto: Treeningpartner

17. aprillil Saksamaal Hamburgi maratonil isiklikku rekordit parandanud Mari Boikovi sõnul läks ta starti mõttega proovida täita Rio olümpiamängude norm, millest jäi lõpus puudu veidi üle nelja minuti.

Boikov sai Hamburgi maratonil 22. koha isikliku rekordiga ajaga 2:49.14. Tema varasem tippmark oli 2:51.29. “Eks ma läksin proovima ikka,” ütles Boikov Jooksuportaalile Rio olümpiamängude normi 2:45.00 kohta. Ent ta ei põe, et norm täitmata jäi. “Tunne ja tempo ei olnud nii hull, et oleks lootusetu olnud. Esimene pool läks kergelt allamäge, kütsin tempoga üle. Teises pooles vastutuules kustus tempo natuke,” rääkis Boikov. Esimesed 15 kilomeetrit jooksis ta kiirusega 3.50 kilomeetri kohta.

Kuni 30. kilomeetrini püsis ta maratoninormi graafikus, kuid lõpp vajus ära. “Mul ei olnud midagi kaotada. Mõtlesin riski peale välja minna. Nii palju ma siiski ära ei kustunud, sest isikliku rekordi suutsin ära joosta. Isiklik rekord ei ole ka sugugi halb,” jäi Boikov oma esitusega Hamburgis rahule. Kui veel 2. aprillil 10 kilomeetri pikkusel Haapsalu maanteejooksul ei saanud Boikov ennast korralikult käima ja jooksis aja üle 38 minuti (38.07), siis nädal hiljem näitas Saku kevadjooksul sama pikal distantsil isikliku rekordi lähedast tulemust 37.14. “Vorm oli suhteliselt hästi ajastatud,” hindas Boikov Hamburgi maratoniks valmistumist.

Ta ei välista, et üritab Rio olümpianormi uuesti ja miks mitte seda teha mõnel maratonil juunis. Rio olümpianormi saab täita maratonis kuni 11. juulini. “Juunis võiks ühe maratoni joosta küll. Minu jaoks ei ole probleem joosta aastas rohkem kui kaks maratoni. Pärast Hamburgi ei tunne ma praegu küll enam lihastes midagi. Ühe maratoni võiks joosta juunis ja järgmise septembris Tallinnas,” arvas ultrajooksja tasutaga Boikov. Eeloleval laupäeval Elvas toimuvatele lühikese krossi Eesti meistrivõistlustele ta minna ei plaani, küll aga tahab päris kindlasti võistelda juunis Narva Energiajooksu poolmaratonil. Sinnani treenib ta vastavalt Hamburgi maratonist taastumisele.

JOOKSUPORTAAL