Mari Boikov oli lähedal 12-tunni jooksu Eesti rekordile

11 päeva enne Viimase Öö Unistust sai Mari Boikov vana-aasta heategevusmaratonil teise koha. FOTO: Stamina SK
Vana-aasta viimasel päeval Meremõisas alanud ja uusaasta ööl lõppenud 12 tunnise ultrajooksu Viimase Öö Unistus võitis naistest rajarekordiga Mari Boikov, kes oli lähedal Heleen Vennikasele kuuluvale Eesti rekordile.
100 km Eesti rekordi omanik Boikov läbis 12 tunniga kokku 107,2 kilomeetrit, mis on uus rajarekord. Heleen Vennikasele kuuluvast 12 tunni jooksu Eesti rekordist jäi tal puudu 600 meetrit. “Mõnus tunne kestis üle 80 kilomeetri. Tempo valisin teadlikult sellise nagu pikas trennis. 6 tundi ja 40 minutit kulgesingi peaaegu pausideta, paar metsapeatust välja arvatud, ühtlases tempos,” rääkis Boikov. Pärast seda tegi ta esimese pikema söögipausi. Kui joostud sai 8 tundi, uuris Bikov, kui palju tal võiks juba kilomeetreid kirjas olla. Selgus, et 79. Boikov võttis eesmärgiks 100 km ära joosta, aega ju selleks veel oli – tervelt neli tundi. 100 km vaheajaks kujunes tal 10 tundi 40 minutit. Kuni sinnani suutis Boikov joosta, edasi jätkas kõndides, ent viimaseks kaheks ringiks jätkus tal jõudu jooksuks.
“Pisut kange ja hell vasak kand, mõned villid, üks lahti löödud varbaküüs ja 107, 2 km. Üldse mitte halb tulemus. Nüüd ma vist tean, mis asi on zen-jooks. Magada pole eriti saanud, sest autasustamist oodates suutsin korralikult läbi külmuda ja enne kella 6 hommikul ma nii palju sooja ei saanudki, et uinuda. Eks organism oli energiast tühi ka,” võttis Boikov oma jooksu kokku. Tänavu lubab ta joosta vähem maratone ja keskenduda rohkem kvaliteedile. “Esialgne plaan näeb ette Vändra ja Pärnu maratone kui potentsiaalseid hea tulemuse jooksmise kohti. Lätlased kutsusid märtsi lõpus toimuvale Riia-Valmiera ultrale 107 km jooksma,” valgustas Boikov oma selle aasta plaane.

Naistest sai Viimase Öö Unistusel teise koha Liisi Jantra 102,2 kilomeetriga ja kolmanda koha lätlanna Dace Veipa 97,2 kilomeetriga. Meestest läks kolmikvõit Lätisse. Kõik kolm läbisid 122,2 kilomeetrit. Nendeks olid Gunārs Ķeģis, Miķelis Zumbergs ja Matīss Vecvagaris. Parima eestlasena saavutas Cris Poll neljanda koha 116,2 kilomeetriga.