Mari Boikov püstitas 100 kilomeetri jooksus Eesti rekordi

Mari Boikov mullu oktoobris Haanja 100 jooksul. FOTO: VÕRUMAA SPORDILIIT
Klubisse Estonian Ultarunners Team kuuluv Mari Boikov osales 26. aprillil Taanis Kopenhaageni ultramaratoni 100-kilomeetri distantsil, mille lõpetas teisel kohal võimsa Eesti naiste rekordiga 9:07.32. Boikov parandas parandas enda nimel olnud senist tippmarki ligi 43 minutiga.
“See oli esimene võistlus, kus alguses ei olnud eriti head kerget tunnet. Põhjus ilmselt reisiväsimus ja vähene magamine. Minusugusele kofeiinikule võis mõjuda ka hommikukohvi puudumine,” arvas Boikov. Jooks kulges 2,221 km pikkusel ringil päikese käes. “Mõne lõigu peal tuul ikka jahutas, aga selline ilm oli organismile harjumatu,” kirjutas Eesti 100 km rekordiomanik Facebookis. Viimasel 10-12 ringil tuli eestlannal kohati ka kõndida. Valdavalt suutis ta siiski jooksusammu hoida, sest muidu poleks nii hea lõpuaeg tulnud.
Albertslund, kus võistlus toimus, on elamiseks aedlinna laadne piirkond, kus asub palju rohelist ja parke. “Mõnisada meetrit motellist oli karjamaa ja lehmad, pargi keskel asuva järve ääres aga elasid pardid, haned, isegi ühte jänest märkasin. Koerad on seal hästi kasvatatud. Rada ei olnud suletud, seega jalutas ja jooksis seal teisigi inimesi ja enamik koeri ei olnud rihma otsas. Üksi neist ei pidanud pühaks kohuseks jooksjaid taga ajada,” imestas Boikov.
Naiste arvestuses tuli 100 km jooksus esimeseks Pia Joan Sørensen ajaga 8:19.58, kolmandaks Annette Fredskov Jensen ajaga 9:46.32. Meestest võitis Bjørn Jensen ajaga 8:14.20, teise koha sai Naoya Ogawa ajaga 8:28.14 ja kolmanda koha Adam Dickmeiss ajaga 8:40.10.
JOOKSUPORTAAL