Marianne Haug sai Rootsi orienteerumise meistrivõistlustel 6. koha

Marianne Haug tunneb 6. kohast rahulolu. Foto: erakogu
Marianne Haug tunneb 6. kohast rahulolu. Foto: erakogu

Marianne Haug võistles Rootsis orienteerumise meistrivõistlustel, kus saavutas pikal 18,3 kilomeetrisel rajal naiste eliitklassis 6. koha, kusjuures pronksmedalist jäi teda lahutama vaid 2 minutit.

“Kuigi selle tulemuse väärtust vähendab tõsiasi, et paljud tugevad naised võistlusest loobusid, siis minule andis see meeletult motivatsiooni. Hooaja alguses poleks ma uskunudki, et saan juba sel aastal tugevate naistega koos poodiumil seista,” kirjutas Haug oma blogis. Võistlusele läks ta vastu eesmärgiga kogu rada lõpuni joosta.

“Ma ei ole veel ühtegi Eesti meistrivõistluste pikka rada põhiklassis jooksnud. Tavarajad on tundunud rasked ja ma ei osanud aimata, mis see 18,3 km pikkune rada endast kujutama hakkab. Seepärast oli ka esimene eesmärk vaid lõpuni joosta. Rootsi edetabeli järgi asusin stardis olijatest 13. kohal, mistõttu tundus teine hea eesmärk väga hea enesetunde korral esikümnesse jõuda,” sõnas võistlustel Tullinge SK-d esindanud Haug.

Ta otsustas alustada pigem rahulikumalt ja hoida grupi teise poolde, kuid tõusis kohtadel järjest ülespoole.  “Viimast punkti võttes ütles kommentaator, et olen kuues. Minu plaan töötas tõesti hästi ja teisel ringil, kui konkurendid väsima hakkasid, oli minul jõudu küllaga, nii et püüdsin ja möödusin neist järjest,” imestas Haug.

Lõplikke tulemusi nähes jäi talle sügavalt hinge kriipima fakt, et pronksmedal jäi vaid kahe minuti kaugusele. “Vahel tundub kaks minutit lõpmatult pikk aeg, aga kui ma vaatan tagasi oma esimesel ringil tehtud vigadele ja sellele, kui palju mul veel energiat sisse jäi, siis tundub see olematu ajana,” leidis Haug. Ta jäi südamest rahule oma 6. kohaga ja tõestas endale igas mõttes, et tal ei ole vaja tavaradasid karta, kui suudab palju pikema raja korralikult läbi joosta.

Rootsi meistrivõistluste pika raja tulemused