Mario Mustasaar ja Mart Andresson said Otepää-Tartu maratonil kaksikvõidu

Tuisk, päike ja külm -5 kraadine ilm iseloomustasid täna toimunud Otepää-Tartu 38. jooksumaratoni. Vahepeal osutus tuisk niivõrd tugevaks, et nähtavus oli alla 50 meetri. Pika tempojooksuna võistlust võtnud Mart Andresson ja Mario Mustasaar (mõlemad Alternatiivsed Jooksjad/TÜASK) lõpetasid Tamme staadioni juures koos ajaga 2:52.06. Esimest korda Eesti vanima maratoni ajaloos läks esikoht jagamisele. Kolmanda koha sai Tarmo Reitsnik (Stamina SK) ajaga 3:06.15. Naistest osutus kiireimaks Monika Irves 3:26.43-ga.

,

“Minu 2.49 plaanile tõmbas vee peale ilmataat, kes otsustas meid kostitada tugeva vastutuule ja meeletu tuisuga. Järgmiseks eesmärgiks võtsin triumfeerimise Tamme staadionil, aga Mardil oli selle asja kohta oma arvamus,” ütles Mustasaar. Nii jõudsidki mehed koos lõpusirgele ja said kirja ühe aja. “Aeg 2.52:06 oli mulle suur pettumus, kuid Mardile suur üllatus, et vorm on praegusel ajal nii paljulubav,” lausus Mustasaar. Järgmine oluline verstapost on tema jaoks Tallinna maratoniks valmistumisel ja 2:30 piiri alistamisel Mulgi maraton. Kokkus lõpetas maratoni 42 jooksjat. Poolmaratoni võitis Reget Roomet ajaga 1:20.50. Selle distantsi võttis ette 14 jooksjat.

.

38. Otepää-Tartu maratoni protokoll
Poolmaratoni protokoll
.
Fotol Mario Mustasaar (nr. 15), Mart Andresson (nr. 43) koos jooksmas. Autor: Hillar Irves