Mark Abner lõpetas juunioride Eesti meistrivõistlused 5000 m kullaga

Mark Abner. Foto: Marko Mumm/EKJL

Lisaks eile ja üleeile 1500 m ning 3000 m takistusjooksu hõbemedalile võitis klubi Treeningpartner jooksja Mark Abner täna Rakveres lõppenud juunioride Eesti meistrivõistlustel kuldmedali 5000 m jooksus ajaga 15.26,03, edestades kõiki samas jooksus startinud noorsoo klassi võistlejaid.

“Täitsa viisaks tulemus, arvestades, et mu isiklik rekord sel distantsil on 15.11. Jalga ikka jagus ja nad olid täna üllatvalt head eelmise kahe päeva võistlemist silmas pidades,” ütles Abner ajakirja Jooksja Jooksuportaalile. Eile võitis ta hõbeda 3000 m takistusjooksus ja üleeile 1500 m jooksus. Tänane jooks, mille start anti koos noorsoo klassi kuuluvate jooksjatega, algas Mark Abneri vedamisel, lähimad konkurendid Leonid Latsepov ja Karel Hussar hoidsid tema selja taha. Pärast kuus ringi vedamist lasi Abner endast mööda tempot tegema Leonid Latsepovi. Järgmisel kolmel ringil läks niiöelda passimiseks ja tempo võeti päris alla.

Kui kolm ringi jäi veel joosta, otsustas Mark Abner uuesti ette minna, talle hoidis tihedalt kannule Leonid Latsepov. “Mind nii aeglane tempo häiris. Viimasel ringil hakkasin spurtima ja jõudsin esimesena üle lõpujoone. Leonid hingas küll kõvasti kuklasse, aga eelviimasel sirgel sain aru, et kui ta mööda ei lähe, võidan jooksu,” lausus Abner. Teisena lõpetanud Leonid Latsepov (Nõmme KJK) kaotas talle 32 sajandikuga. Noorsoo klassis tuli Eesti meistriks Karel Hussar (SK Jooksupartner) ajaga 15.49,60. Hõbe kuulus Teet Kokale (SK Saarde) 15.58,74-ga ja pronks Marti Medarile (Treeningpartner) 16.17,68-ga.

Nüüd võtab Mark Abner korraks aja maha ja suundub Hiiumaale taastuma. Järgmise stardi teeb Abner tõenäoliselt täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel, kuid ei ole veel täpselt selge, mis distantsil. Ise mõlgutab ta mõtteid 3000 m takistusjooksule ja ka 10 000 m Eesti meistrivõistlustele. “Seal oleks hea aega üritada,” arvas Abner.