Marko Albert sai maailma mainekaimal triatlonil 31. koha

Maailma tuntuima täispikal triatlonil Ironman Hawaii, mis on ka ala MM-võistlusteks, lõpetas Marko Albert 31. kohal.

Võitis Pete Jacobs (alumisel fotol) Austraaliast ajaga 8:18.37, järgnesid sakslane Andreas Raelert 8:23.40 ja belglane Frederik van Lierde 8:24.09ga.

Esmakordselt Ironman Hawaii’l võidutsenud Jacobs kulutas 3,8 km ujumisdistantsi läbimiseks 51.28, 180 km rattasõidu lõpetamiseks 4:35.15 ning täispika jooksumaratoni alistamiseks 2:48.05. Naistest oli kiireim Leanda Cave Suurbritanniast ajaga 9:15.54.

Marko Albert, kes mullu lõpetas 13ndana, sai tänavu kirja aja 09:22:02. Eestlase sõnul oli ujumisega kõik korras ning ta tuli veest välja teisena. „Ratta osas oli kohe alguses tunda, et mul ei ole kõige parem päev. Jalad ei hakanud tööle. Mitte midagi ei olnud pedaalidesse panna. 47 kilomeetrit suutsin esimestega koos sõita ja pärast seda jäin maha,“ kommenteeris Albert, kelle sõnul ükski asjaolu enne võistlust sellisele jõuetusele ei viidanud.

„Rattadistantsi lõpus kaalusin ka katkestamist, kuid siin on ütlemine, et kui sa kas või kõnnid finišisse, siis valutavad jalad nädala ja kui katkestad, siis jälitab see sind terve aasta. Nii viisin minagi alustatu lõpuni,“ lisab triatleet.

Järgmiseks plaanib Albert Eestisse naasta ning treeneriga maha istuda ja põhjalikult nõu pidada. Pärast seda teeb ta ka tulevikku puudutavad otsused.

Ironman Hawaii’d korraldatakse alates aastast 1978 ning sinna pääsevad võistlema vaid parimad sportlased. Rajarekord 8:03:56 kuulub austraallasele Craig Alexander’ile ning pärineb eelmisest aastast.