Marko Albert sai Syracuse’i triatlonil kaheksanda koha

Pühapäeval peeti USA-s Syracuse linnas kõrgetasemeline triatlon, mille distants oli poole lühem Ironman’ist ehk 1,9 km ujumist, 90 km rattasõitu ja poolmaraton (21,1 km) jooksu. Eesti parim triatleet Marko Albert sai sellel võistlusel 8. koha.

Konkurents oli tihe ning teiste hulgas asusid rajale viimasel Hawaii Ironman’il teise koha saanud Pete Jacobs (Austraalia), mullu kuuel erineval võistlusel poodiumile jõudnud Paul Ambrose (USA) ning viimasel kolmel aastal sama distantsi MM-il esiviisikusse jõudnud Joe Gambles (USA).

Albert alustas talle omaselt hästi, võites oma trumpala ujumise 23.07ga. Rattasõidu lõpetas ta ajaga 2:22.10 ning poolmaratoni läbimiseks kulutas Eesti triatleet 1:22.41. Lõpuaeg 4:11.02 kindlustas Markole 8. koha. Võitjaks tuli Gambles ajaga 3:53.51, teiseks Ambrose (3:54.48) ning kolmanda poodiumikoha hõivas Callum Millward Uus-Meremaalt (3:57.42).

Hawaii Ironman’i MM-võistlustele kvalifitseeruvad 40 paremat professionaalset triatleeti hooaja vältel võistlustelt kogutud punktide alusel. Marko Albert on hetkel tabelis 12. kohal ja suure tõenäosusega osaleb triatlonimaailma tähtsaimal mõõduvõtul 13. oktoobril 2012. Alberti järgmine start on kolme nädala pärast Wisconsini poolpikal triatlonil.