Marko Albert tuli Hawaii Ironmanil 13. kohale

Eesti aja järgi ööl vastu pühapäeva toimus USA-s Hawaii Ironman, mis on ühtlasi täispika triatloni MM. Stardijoonel oli ka eestlane Marko Albert, kes saavutas kõrgelt hinnatava 13. koha.

„Arvan, et tegin suhteliselt targa võistluse. Tugeva ujujana püsisin ookeanilainetes distantsi esimeses osas liidrite hulgas. Umbes 2,5 km vedasin kogu punti. Kahjuks ei õnnestunud aga konkurente maha raputada,“ kirjeldas Albert, kes tuli veest välja lõpuks viiendana „Rattarajal jäin liidergrupist maha, sest nad arendasid väga kõrget tempot. Suurema osa sõitsin üksinda ja jooksurajale siirdudes olin langenud 21. positsioonile,“ lisab triatleet.

Maratonirajal suutis Albert aga väga head tempot teha, eriti viimastel kilomeetritel ning parandas positsiooni märkimisväärselt, lõpetades 13. kohal.

„Olen väga uhke, et suutsin sellisest võistlusest endast maksimumi välja võtta. Eriti hea meel on ka senise eestlaste parima koha kordamise üle,“ kommenteerib Albert, kes ületas ühtlasi ka senise kiireima eestlase püstitatud aja. Uus tipptulemus on 8:35:18 (3,8 km ujumist: 51.43, 180 km rattasõitu: 4:36.42 ja 42,195 km jooksu 3:02.55). 13. kohaga lõpetas 2008. aastal ka Ain-Alar Juhanson.

Ironmani võitis Craig Alexander USA-st ajaga 8:03.56, mis on ühtlasi ka uus rajarekord. See oli talle juba kolmas võit Hawaii’l. Teisena lõpetas Pete Jacobs Austraaliast (8:09.11) ja kolmandana maailmarekordimees Andreas Raelert Saksamaalt (8:11.07). Naistest oli raskel rajal kiireim Chrissie Wellington (8:55.08).

Hawaii Ironman on üks rängemaid sportlikke katsumusi maailmas, kus suures kuumuses ja niiskuses ning keerulistes tuuleoludes tuleb ujuda 3,8 km, sõita rattaga 180 km ja joosta maratonidistants. Eelmine rajarekord 8:04.08  kuulus belglasele Luc Van Lierdele ning pärines aastast 1996. Naiste läbi aegade parima tulemuse eest hoolitses 2009. aastal Chrissie Wellington 8:54.02ga.