Marko Albert tuli Itaalias Ironmani sarja etapil seitsmendaks

Eesti esitriatleet Marko Albert võistles pühapäeval Itaalias, Pescaras, Ironman 70.3 sarja osavõistlusel, kus saavutas seitsmenda koha. Võitis kogenud sakslane Horst Reichel. Järgnesid Alessandro Degasperi Itaaliast ja Manuel Küng Tšehhist.

Alberti sõnul jättis võistlusele pitseri stardieelse õhtu halb enesetunne. “See ei lubanud 100% pingutada. Võtsin võistlema minnes väikese riski, sest keha kurnamine võib muuta haiguse tõrjumise keerulisemaks. Samas pakkus mõõduvõtt hea võimaluse korjata punkte MM-ile kvalifitseerumiseks,” rääkis triatleet. Punktide kogumine oli vajalik, et vältida täiendavat võistlemist suvel – ajal, mil on plaanis valmistuda juba hooaja tähtsaimaks sündmuseks, Hawaii Ironman’iks.

“Järgmine start on juba kolme nädala pärast Austrias Klagenfurtis ning hea tulemuse korral kindlustan koha oktoobrikuisel MM-il,” lisas Albert.

Tänasel võistlusel tuli sportlastel läbida 1,9 km ujumist, 90 km rattasõitu ja 21 km jooksmist. Võitja Reicheli aeg oli 4:02.04. Albert kulutas distantsi läbimiseks 4:17.21.

Võistluse tulemusi näete siit. Pöörame tähelepanu, et koos induividuaalvõistlejatega proovisid jõudu ka võistkonnad (kolm liiget eraldi igal etapil).