Marko Kilp ja Raido Ränkel said MK-avaetapil elu parimad kohad

Marko Kilp. /Foto Tairo Lutter/POSTIMEES/SCANPIX
Marko Kilp. Foto: SCANPIX

Suusatajad Marko Kilp ja Raido Ränkel saavutasid täna hooaja esimesel maailmakarikaetapil Soomes Rukal oma senise sportlastee parimad tulemused, sõites klassikasprindis välja vastavalt 11. ja 15. koha.

Eelmisel aastal sai Kilp Rukal 13. ja Ränkel Quebecis 25. kohta, mis olid nende senised paremad tulemused. Täna Ruka MK kvalifikatsioonis suutis Marko Kilp välja sõita 18. koha (+7.34) ja Raido Ränkel 25. koha (+8.69), millega tagasid pääsu edasi veerandfinaalidesse. Karel Tammjärv piirdus 71. kohaga. Kvalifikatsioonis näitas kiireimat aega norralane Johannes Hoesflot Klaebo, kes hiljem võitis ka finaalsõidu.

Kilp pääses veerandfinaalist teisena edasi poolfinaali, kus edestas viimasele tõusule minnes Marko Kilp kõiki konkurente. Paraku tõusu tippu jõudes eestlase jõud rauges ja ta pidi leppima oma sõidus kuuenda kohaga, mis kokkuvõttes tähendas siiski elu parimat ehk 11. kohta.

Raido Ränkel suusatas veerandfinaalis kolmandaks ning poolfinaali seega ei jõudnud. Kokkuvõttes tähendas see talle 15. kohta. “Suusad olid head ja taktika veerandfinaalis samuti õige. Ma loodan, et see polnud ühekordne sähvatus sel hooajal. Nüüdseks on juba kolm nädalat järjest võisteldud, peaasi et ära ei väsi,” ütles Ränkel Jooksjale.

Klassikasprindifinaali võitis 21-aastane norralane Johannes Hösflot Kläbo, edestades 1,35 sekundiga kaasmaalast Paal Golbergi. Kolmanda koha sai rootslane Calle Halfvarsson, kes jäi võitjast maha 4,03 sekundiga.