Marko Kilp jäi MK-etapil esimesena veerandfinaali ukse taha

Marko Kilp. Foto: Scanpix

Neli Eesti suusatajast võistlesid täna Norras Lillehammeris maailmakarikaetapil 1,5 km pikkusel klassikasprindis, kuid ükski neist edasi veerandfinaali ei jõudnud. Parima koha võitles kvalifikatsioonis välja Marko Kilp, jäädes 31. kohaga esimesena veerandfinaali ukse taha.

Kilpi lahutas veerandfinaalist 0,84 sekundit. Kuulus norralane Petter Northug ei pääsenud samuti edasi, kuna lõpetas kvalifikatsiooni Marko Kilbi järel 32. kohal. Raido Ränkel sai kvalifikatsioonis 45. koha (+15,03), Karel Tammjärv 49. koha (+15,78) ja Kein Einaste 69. koha (+24,57).

Sprindi finaali võitis norralane Johannes Hösflot Kläbo, kellele järgnesid venelased Sergei Ustjugov (+0,83) ja Aleksandr Bolšunov (+1,29). Naistest võitis finaalsõidu norralanna Maiken Caspersen Falla. Teiseks tuli soomlanna Krista Pärmäkoski (+2,07) ja kolmandaks ameeriklanna Sadie Bjornsen (+5,01).