Marokolane Jaoud Gharib võitis Fukoka maratoni

Marokolane Jaoud Gharib võitis täna Jaapanis 16-kraadises soojas ja päikselise ilmaga toimunud Fukoka maratoni ajaga 2:08.24, joostes konkurentidel eest ära 15 kilomeetrit enne finišit. Gharib osutus ainsaks, kes suutis joosta aja alla 2:10. Teise koha sai Barcelona EMi pronks venelane Dmitri Safronov 2:10.12-ga. Kolmandana lõpetas jaapanlane Takayuki Matsumiya ajaga 2:10.54.
Maratoni esimene kilomeeter joosti kiirelt 2.59-ga, kuid seejärel tempo langes. Pärast 5. kilomeetrit (15.06), jooksis juhtgrupist lahti Kenta Oshima, kuid ta saadi 10. kilomeetril (30.17) kätte. 15. kilomeetril hakkas tempot arendama “jänes” Eliud Kiptanui, joostes järgmised 5 km ajaga 14.15, mis grupi laiali lammutas. Kiptanui sai poole distantsi vaheajaks 1:02.58. Gharib jooksis Kiptanuist 100 meetrit tagapool, tema poole maa aeg 1:03.14. Neile järgnesid “jänes” Kiprono (1:03.46), Tekeste Kebede, Baranovski ja Masato Imai (1:03.47). Tempot teinud Kiptanui jooksis ees kuni 30. kilomeetrini (1:29.56) ning astus siis kõrvale nagu ka Kiprono. Sealt alates algas Jaoud Gharibi soolojooks.