Mart Andresson võitis Valga-Valka rahvajooksu

Kaks päeva pärast Valga-Valka rahvajooksu osales Mart Andresson Tallinna Maratonil 10 km jooksus. Foto: erakogu
6. septembril kell 18 anti Pedeli paisjärve rannavalve hoone eest start 16. Valga-Valka rahvajooksule, mille põhidistantsi võitis meestest Mart Andresson, kes on liider ka Valgamaa jooksusarja kokkuvõttes.
Mart Andresson läbis 4,5 km pikkuse, enamasti asfaldil kulgenud trassi ajaga 13.44. “Sarja arvestuses on minu konkurent Margus Koor, teda ma ka jälgisin. Arvasin, et noored Läti keskmaamehed on teravad ja suudavad mind nii lühikese peal võita. Üritasin algul jõuga eest ära joosta, et Kooriga vahet sisse teha. Lõpuks ei saanudki mind keegi kätte,” rääkis Andresson Jooksuportaalile. Nüüd tal Valgamaa jooksusarjas neli võitu. Viimane osavõistlus toimub Soorus.
Teisena lõpetas Mart Andressonile 13 sekundit kaotanud võrukas Margus Koor. Kolmas koht läks lõunanaabrile Richards Lindele Valmierast ajaga 14.17. Naistest võidutses Johanna Ardel tulemusega 16.24, kuid järgmised kolm kohta kuulusid lätlastele Valkast. Teine oli Ilona Milberga ajaga 18.25 ja kolmas Zita Sproge ajaga 18.34. Kokku lõpetas distantsi 101 meest ja 82 naist.